Na Orliku w Maniowach odbyły się Igrzyska Dzieci Ośrodka Sportowego Pieniny w piłce nożnej chłopców, organizowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Hokej

Ostatni sprawdzian. Trener ogłosił kto pojedzie do Ostrawy

07.05.2024

AKTUALIZACJA (skład na MŚ) Biało –czerwoni spotkaniem z Danią w Sosnowcu zakończyli przygotowania do mistrzostw świata w Ostrawie oraz Pradze.

Piłka nożna

Amatorzy zainaugurowali nowy sezon (+zdjęcie)

07.05.2024

Ruszył kolejny letni sezon rozgrywek Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Jako pierwsi na boiska wybiegli pierwszoligowcy. Tutaj rywalizacja toczy się w stawce 8 drużyn.

Piłka nożna

III liga. Winda jedzie w górę (+tabela)

06.05.2024

Piłkarze Podhala od sześciu kolejek nie znaleźli pogromcy. Cztery razy schodzili z boiska w glorii zwycięzców, a dwa razy zespoły rozeszły się z nierozstrzygniętym rezultatem.

Piłka nożna

Klasa Okręgowa: Lider zatrzymany w Rabie Wyżnej (+ zdjęcia)

05.05.2024

Krokus zakończył serię trzech spotkań bez zdobyczy bramkowej. Walczący o pozycję gwarantującą utrzymanie przyszowianie, podejmowali będących w podobnej sytuacji lipniczan. W swoich spotkaniach pewne wygrane odnieśli gracze Lubania oraz Huraganu. Mecz w Rabie Wyżnej trzymał w napięciu do ostatnich sekund.

Piłka nożna

V liga: Z liderem jak równy z równym

04.05.2024

Szaflarzanie nie przestają zadziwiać tej wiosny. O znakomitej formie naszych reprezentantów przekonał się dziś Podhalanin Biecz.

Piłka nożna

Klasa A: Na początek kolejki remis pod Giewontem (+zdjęcia)

04.05.2024

Rozpoczęła się 19 kolejka Macron A Klasy Podhale. W jedynym dzisiejszym spotkaniu KS Zakopane zremisował z Granitem Czarna Góra. Pozostałe mecze odbędą się w niedzielę.

Piłka nożna

IV liga: Trwa zwycięska seria Watry

04.05.2024

Białczanie dopisują na swoje konto kolejne trzy punkty. Wygrana z Popradem nie przyszła jednak łatwo, a na bohatera Watry wyrósł ich golkiper. Różnicą jednego trafienia wygrywa także Lubań.

Zobacz więcej

Krótko i na temat
28.04.2024, 18:27

Startujące w dwójce podwójnej wagi lekkiej Martyna Radosz i Katarzyna Wełna wygrały finałowy wyścig europejskich kwalifikacji olimpijskich w Szegedzie i zapewniły sobie prawo startu w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

27.04.2024, 19:58

Czwórka podwójna, w składzie: Fabian Barański, Mateusz Biskup, Dominik Czaja i Mirosław Ziętarski, wywalczyła w węgierskim Szegedzie brązowy medal mistrzostw Europy w wioślarstwie.

07.04.2024, 19:35
Piłka ręczna

Polki rozbiły 28:17 Kosowianki w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy w Austrii, Szwajcarii i na Węgrzech. Zwycięstwo oznacza, że Biało-Czerwone pojadą na imprezę, która odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2024 r.

07.04.2024, 19:04
Tenis ziemny

Hubert Hurkacz wygrał z Pedro Martinezem 2:0 (6:3, 6:4) w finale turnieju ATP w Estoril. To pierwszy triumf Polaka "na mączce" w karierze.

06.04.2024, 17:13

Polscy żużlowcy zdobyli w Grudziądzu złoty medal drużynowych mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni, którzy obronili tytuł, uzyskali 51 pkt i wyprzedzili Danię - 35 i Szwecję - 20. Czwarte miejsce zajęli Czesi - 13. To trzeci triumf reprezentacji Polski w tych zawodach w ich trzyletniej historii.

24.03.2024, 20:50

Wielki dzień dla polskiej gimnastyki artystycznej. Najpierw medal Pucharu Świata wywalczyła 15-letnia Liliana Lewińska, a teraz ogromny sukces odniósł polski zespół. Biało-czerwone zdobyły złoty medal imprezy.

02.03.2024, 20:25

Reprezentantki Polski: Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska i Izabella Dudek zostały wicemistrzyniami Europy w karabinie 10 m w konkurencji trójek. W finale zawodów rozgrywanych w węgierskim Gyor lepsze okazały się Niemki.

25.02.2024, 18:26
Narty

Jan Guńka zdobył brązowy medal mistrzostw świata juniorów w biathlonie w estońskiej miejscowości Otepaeae. Do zwycięzcy biegu na dochodzenie Niemca Leonharda Pfunda stracił 15,3 s, a do drugiego na mecie Francuza Valentina Lejeune'a - 2,5 s.

23.02.2024, 18:36
Łyżwy szybkie

Natalia Jabrzyk zwyciężyła w piątkowej rywalizacji na dystansie 1500 metrów podczas Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Hamar. Czwarta była Olga Piotrowska, a Marek Kania, najlepszy z Polaków, zajął piąte miejsce na tym dystansie.

18.02.2024, 18:37
Sporty siłowe

Weronika Zielińska-Stubińska uzyskała w dwuboju 235 kg i zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kat. 81 kg.