18.04.2024 | Czytano: 1099

Czekała na sukces cztery lata!

- To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy. Mam nadzieję, że zainspiruję ludzi, którzy bardzo długo podążają za swoimi marzeniami - powiedziała Polka za linią mety. 
Katarzyna Niewiadoma odniosła jeden z najcenniejszych sukcesów w karierze – wygrała klasyk Strzała Walońska. Pochodząca z Ochotnicy kolarka  wyprzedziła na bardzo stromym podjeździe Mur de Huy Holenderkę Demi Vollering oraz Włoszkę Elisę Longo Borghini i odniosła dziewiętnaste zwycięstwo  w karierze szosowej, ale pierwsze od czerwca 2019 roku, gdy wygrała jeden z etapów wyścigu Dookoła Wielkiej Brytanii. Czekała zatem na ten sukces blisko cztery lata.
 
Rywalizacja była niezwykle wymagająca z uwagi na warunki pogodowe. Na trasie padał ulewny deszcz, a momentami grad i śnieg.
 
- To był niesamowicie brutalny wyścig  był niesamowicie brutalny – podsumowała triumfatorka. - Gdzieś w głębi czułam jednak, że to jest mój dzień, a im trudniejsze warunki, tym dla mnie lepiej.
 
Polka pojechała mądrze pod względem taktycznym. Jechała w czołówce peletonu, ale nie traciła sił angażując się w pogoń za uciekającymi rywalkami. Czekała na finałowy podjazd i na maksymalnie stromy odcinku zaatakowała. Gdy do mety pozostało 150 metrów jeszcze mocniej nacisnęła na pedały i powiększała swoją przewagę.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama