04.05.2024 | Czytano: 640

NKK na Małopolska Majka Days 2024

W Dobczycach odbył się wyścig kolarski, którego inicjatorem i patronem jest utytułowany kolarz szosowy Rafał Majka czyli Małopolska Majka Days. Wyścig rozgrywany był na 3 dystansach i jak co roku przyciągnął rzesze amatorów kolarstwa z całej Polski i nie tylko. Na starcie stanęło 504 zawodników, wśród których znalazła się silna reprezentacja nowotarskiego Klubu Kolarskiego.

W tym roku wyjątkowo na starcie zabrakło Rafała Majki, który akurat w tych dniach brał udział w wyścigu Vuelta Asturias. Sam wyścig jak zawsze był perfekcyjnie zabezpieczony, bo też i udział w wyścigu brała reprezentacja Policji, zresztą bardzo mocna.

Nowotarski Klub Kolarski reprezentowało 15 zawodników, z pośród których tradycyjnie już, najlepiej spisał się Piotr Bochnak, który zajął 4 miejsce Open na dystansie Medio Fondo, a w swojej kategorii miejsce 2 .

Świetny wynik również osiągnął Jarosław Budnik, który na najkrótszym dystansie Adventure zajął 2 miejsce Open i 1 w swojej kategorii.

Na podium załapał się jeszcze Stanisław Bukowski, który w swojej kategorii zajął 3 miejsce.