26.01.2011 | Czytano: 2374

Zgodnie z oczekiwaniami

W Rabce Zdroju rozegrano mistrzostwa powiatu nowotarskiego w mini-koszykówce chłopców. Faworytem turnieju była nowotarska „piątka” złożona w większości z graczy, którzy na co dzień uprawiają basket w UKS Piątka. Faworyt nie zawiódł, chociaż...

W pierwszej połowie meczu z Kluszkowcami potwornie się męczył. Tą cześć zakończył tylko remisem. W kolejnych dwóch kwartach niepodzielnie panował już na boisku i wywalczył sobie prawo gry w półfinale mistrzostw Małopolski.

W pierwszym swym występie uczniowie SP 5 Nowy Targ rozgromili rówieśników z Sieniawy 28:2. Wynik dokładnie odzwierciedla różnicę w wyszkoleniu technicznym. Piątka rządziła na parkiecie grając skutecznie w ataku i agresywnie w obronie.

W kolejnym meczu triumfatorzy rozgrywek pokonali SP 2 z Rabki Zdroju 25:8. Ambicja i ofiarność rabczan na niewiele się zdały, bo technicznie byli surowi.

Bardzo zacięte mecze stoczyła ekipa z Sieniawy z Kluszkowcami i rabczanami. W obu meczach trwał zacięty bój, choć można się przyczepić do poziomu. Zwycięsko z nich wyszła Sieniawa, uzyskując identyczne rezultaty 8:6. Z Rabką zwycięskiego kosza rzuciła równo z syreną kończącą spotkanie.

O mistrzowskim tytule zdecydował ostatni mecz turnieju. Nowotarżanie dość długo nie mogli sobie poradzić z bardzo ostro grającymi Kluiszkowcami. W dwóch pierwszych kwartach sędziowie bardzo często musieli przerywać grę odgwizdując nieprzepisowe zagrania kluszkowian. Chyba zbytnio nie rozróżniają gry w basket od np. piłki ręcznej. Faulowali nagminnie. Złapali kilkanaście fauli, mimo iż kwarty trwały 4 minuty. Nieskuteczność w egzekwowaniu rzutów osobistych spowodowała, iż po pierwszej połowie był remis 6:6.

- W trzeciej kwarcie trener Wojciech Polak wysłał do boju najlepszych zawodników - Kamila Pierwołę, Maćka Trzcińskiego, Jana Żmudę oraz Piotrka i Mikołaja Leję – mówi kierownik zespołu, Maciej Trzciński. - Chłopcy zagrali agresywnie w obronie wymuszając błędy. Przechwytywali piłki i grając skutecznie systematycznie zwiększali przewagę. Kluszkowianie nie zmienili taktyki nadal grając bardzo brutalnie w obronie. Praktycznie przy każdej próbie minięcia zawodnika, nowotarżanie byli atakowani łokciem, kolanem lub chwytani za koszulkę. Na szczęście obyło się bez kontuzji .

Wygrali nowotarżanie ( Szymek Szymański, Maciej Trzciński, Krystian Kuraś, Kamil Radwański, Jacek Jabłoński, Mikołaj Leja, Jakub Korczak, Piotr Leja, Kamil Pierwoła, Sebastian Janik, Szymon Cebula i Jan Żmuda) 21:10 i reprezentować będą powiat w półfinale mistrzostw Małopolski. Do sukcesu doprowadził ich Wojciech Polak. Najlepszym graczem turnieju wybrano Jana Żmudę z mistrzowskiej ekipy.

SP 5 Nowy Targ - SP Sieniawa 28:2 ( 7:0, 10:0, 3:2, 8:0)
Punkty dla SP 5 Nowy Targ zdobyli: Jabłoński 6, Trzciński 8, Żmuda 7, P. Leja 2, Szymański 1, Pierwoła 4.

SP 5 Nowy Targ - SP 2 Rabka Zdrój 25:8 ( 6:0, 6:2, 6:6, 7:0)
Punkty dla SP 5: Trzciński 8, Żmuda 7, P. Leja 4, Pierwoła 6.

SP 5 Nowy Targ - SP Kluszkowce 21:10 ( 2:2, 4:4, 7:2, 8:2 )
Punkty dla SP 5: Trzciński 3, Żmuda 9, P. Leja 5, Pierwoła 4.