02.12.2010 | Czytano: 5233

Nic nowego...(+zdjęcia)

... tak można powiedzieć o zakończonej Licealiadzie dziewcząt w koszykówce, której organizatorem było Powiatowe Centrum Kultury w Nowy Tagu. Zawody, pod patronatem Sportowego Podhala i Gazety Krakowskiej, podobnie jak w ubiegłym roku, wygrały koszykarki z Goszczyńskiego.

Podopieczne Wojciecha Tischnera po dramatycznym boju pokonały Ekonomika, stałego konkurenta do pierwszego miejsca.  Spotkanie stało na wysokim poziomie, ale nie ma się co dziwić, gdyż trzon obu zespołów tworzyły zawodniczki pierwszoligowych Gorców.

Świetnie zaczął Ekonomik dowodzony przez Paulinę Krzysztofiak. Jej trójkowe akcje sprawiły, iż po pierwszej kwarcie jej zespół prowadził 11:8. Druga ćwiartka nie obfitowała w wiele zdobyczy punktowych. Ekonomik wygrał ją 4:2 i był to efekt świetnej gry w obronie obu zespołów. Walka rozgorzała na dobre po przerwie. Wojciech Tischner, który wcześniej szachował składem, wpuścił na parkiet najlepsze zawodniczki. Te mozolnie zaczęły odrabiać straty. Dzięki dwóm trójkom Agaty Nykazy, Goszczyński przed decydującą odsłoną przegrywał już tylko dwoma punktami (22:20). Czwarta kwarta to niesamowita walka na tablicach. Górowała na desce Kamila Gruszczyńska. Razem z Nykazą i Igą Żegleń poprowadziły zespół do zwycięstwa 29:26.

Trzeci uczestnik zawodów był bladym tłem dla wspomnianych wyżej drużyn. Rezultaty 6:69 z Ekonomikiem i 5:67 z Goszczyńskim nie wymagają komentarza.

– Wysokie porażki Sokoła nie dziwią. Jeśli nie ma się w składzie zawodniczek wyszkolonych technicznie to tak wygląda gra - mówi nasz ekspert, Witold Chamuczyński. – Pojedynek Ekonomika z I LO stał na wysokim poziomie, bo w obu teamach grały zawodniczki podobnie wyszkolone technicznie. Było widać na pierwszy rzut oka, że dziewczyny nie okazjonalnie, lecz na co dzień mają do czynienia z koszykówką. Ekonomik zaczął bardzo ambitnie w obronie i dzięki temu wypracował sobie przewagę. Od trzeciej kwarty Goszczyński zagrał najmocniejszym składem i mecz się wyrównał. O sukcesie zdecydowały indywidualne akcje rozgrywającej Agaty Nykazy.