09.06.2010 | Czytano: 3590

Szymanek i Wroniak wicemistrzami Austrii

Dwa srebrne medale wywalczyli Podhalańscy karatecy z klubu TKK Kyokushin startujący w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii.

Piętnastoosobowa ekipa Tatrzańskiego Klubu Karate uczestniczyła w zawodach, w których startowało 407 zawodników z 13 krajów. Z naszych karateków srebrne medale wywalczyli: Mariusz Szymanek w stylu full kontakt w wadze do 70 kilogramów, oraz Michał Wroniak w wadze do 90 kg. Obaj ci zawodnicy uczestniczyli po raz pierwszy w turnieju zagranicznym i od razu sięgnęli po znaczący sukces. Pozostali zawodnicy uplasowali się w pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach wagowych. Z karateków TTK Kyokushin poza medalistami startowali jeszcze: Michał Skóra (kategoria 10 lat), Jarosław Myjak, Andrzej Majerczyk Szwajnos, Krzysztof Myjak, Patryk Cybulaki, Andrzej Szczepaniak (kategoria 11-14 lat), Tomasz Topór Futer, Piotr Pawlikowski (kategoria 15-17 lat), Grzegorz Popiołek, Jakub Dzwolak, Jan Gąsiorowski (kategoria open), Jan Stoch (kategoria senior open).