09.06.2010 | Czytano: 1851

Podhalańskie ligi młodzieżowe

Prowadzący od dłuższego czasu w podhalańskiej I lidze juniorów Lubań Maniowy nie wykorzystał szansy w Zakopanem i nadal nie może być pewny mistrzostwa. Zwycięstwo maniowian dawało im pierwsze miejsce, porażka wprawdzie nie pozbawia ich szans na tytuł, ale teraz Lubań Maniowy musi wygrać w Klikuszowej z Lepietnicą.

LUBISZ SPORT I MASZ LEKKIE PIÓRO I CHĘCI?
Napisz
redakcja@sportowepodhale.pl

Podhalańska I liga juniorów
XXI kolejka.

Mistrz nadal Nieznany

Chyba, że najgroźniejszy rywal maniowian Jordan Jordanów w trzech ostatnich meczach nie zdobędzie kompletu punktów. W minionej zaległej kolejce Jordan znowu nie rozegrał meczu właśnie z Lepietnicą, bo nad Jordanowem przeszła potężna burza z oberwaniem chmury i boisko Jordana zostało zalane.

KS Zakopane – Lubań Mniowy 3-2 (2-1)
Bramki: Podosek 26, Berbeka 40, Kowalski 85 – Klimczak 41, 49 Sędziował: Jerzy Drabik z Zakopanego.
Zakopane: D. Paszuda – Fąfrowicz, Podosek, Mateusz Sawina, Bachleda Szeliga (53 Kowalski), D. Piguła, M. Pałka (53 Walczak-Wójciak), Marcin Sawina (84 (D. Galica), Berbeka, B. Galica, Tylek (50 Bukowski).
Lubań M.: Sikora – Gorlicki, Ostachowski, W. Firek, Wrocławiak, Słodyczka, P. Jarząbek, Babiak, Klimczak, Bednarczyk, D. Firek.

Nie był to mecz stojący na wysokim poziomie, mimo, że spotkali się lider z trzecią drużyną w tabeli. Więcej emocji w tym spotkaniu było w drugiej jego części, chociaż większość bramek padła w pierwszej połowie spotkania. Gospodarze dwie pierwsze bramki zdobyli dość łatwo. Lubań w drugiej połowie zaatakował i szybko doprowadził o wyrównania. Późniejsze ataki maniowian były chaotyczne i nie przynosiły rezultatu. W 84 minucie Babiak miał niepowtarzalną okazję, aby zapewnić swojej drużynie prowadzenie w tym meczu i kto wie czy nie mistrzostwo. Ale „mistrzostwem” było zmarnowanie takiej okazji. Jeżeli nie chce się wygrać to się mecz przegrywa. I tak się stało, bo minutę później wprowadzony po przerwie Roch Kowalski zdobył dla swoich barw trzeciego gola dającego zakopiańczykom wygraną.

Biali Biały Dunajec – Sokolica Krościenko 4-0 (4-0) mecz przerwany w 31 minucie na skutek zdekompletowania drużyny Sokolicy. Sędziował: Konrad Bukowski.
Bramki: Galica 17, A. Majerczyk 19, Galica 24, Smajdor 27.
Biali: Ignasiak - Galica, Cudzich, Majerczyk, Bafia, Borek, Galica-Dorula, Galica, Stasik, A. Skupień, Łukaszczyk.
Sokolica: Ponicki – Babiak, Dyda, Gabryś, Wójcik, Zawalski, Błażusiak.

Lubań Tylmanowa - Wiatr Ludźmierz 2-1 (1-0)
Bramki: Kluska 25, A. Noworolnik 63 – M. Targosz 74. Sędziował: Jan Buczek z Nowego Targu.
Lubań T.: H. Gołdyn – P. Ziemianek, Pierzchała, M. Konopka, B. Konopka, S. Ziemianek, Kluska, Kozielec (55 F. Noworolnik), A. Noworolnik, M. Ligas, Podgórski.
Wiatr: Byrnas – J, Zubek, M. Zubek, Stopiak, Ulman, M. Targosz (78 Cyrwus), D. Targosz, Gacek, Truty, Słaboń, Antolec.

Przełęcz Łopuszna – Orkan Raba Wyżna 1-1 (1-1)
Bramki: D. Chmielak 18 – Rzeszutko 3. Sedziował: Franciszek Górecki ze Sromowiec Wyżnych. Żółte kartki: Buła, Hołyst – Rzeszutko, Rapacz, Zięba.
Przełęcz: Kolasa – A. Chmielak, Klamerus, Buła, Zajączkowski, Łęczycki, Wincek, Bienias (49 Drożdż), Chowaniec, Chmielak, Hołyst.
Orkan: P. Chorążak – Szlachtowski, M. Chorązak, Zięba, Gacek (75 Domalik), Kasiniak, Januszek (33 Chudy), Wierzba, Szepelak, Rapacz, Rzeszutko.

Turbacz Mszana Dolna – LKS Szaflary drużyna LKS Szaflary nie stawiła się na boisko.
Jordan Jordanów - Lepietnica Klikuszowa mecz odwołany ze względu na oberwanie chmury nad Jordanowem.

Zaległy mecz Orkan Raba Wyżna – Lubań Tylmanowa 9-1 (5-1)

KS Zakopane – Lubań Maniowy 1-1 (1-1)
Bramki: Urbaś 8 – Potoniec 14. Sędziował: Antoni Kostrzewa z Białki Tatrzańskiej.
Zakopane: Majerczyk – Floryn, Urbaś, Bachleda-Baca, Bołoz, Grela, Pawlikowski, Wszołek, Ustupski, Murańka, ponadto grali: Maciuszek, Włodarczyk, B. Bachleda.
Lubań M.: Domian – Rusin, Sikora, Bednarczyk, M. Jandura, Budz, Potoniec, A. Jandura, Bukowski, Jaworski, G. Plewa, ponadto grali: M. Plewa.

Biali Biały Dunajec - Sokolica Krościenko 0-2 (0-1)
Bramki: Sioła 30, Wojtaszek 37. Sędziował: Bukowski z Zakopanego.
Biali: W. Skupień – Sobański, K. Chowaniec, Bobak, Ł. Bryjak, Dżoku, Galica-Dorula, M. Joniak, Borkowski, Rzepka, P. Joniak, oraz Bielski.
Sokolica: D. Waksmundzki – Babiak, K. Gawęda, Majerczyk, Zegar, Zawalski, Salamon, Dyda, Wojtaszek, M. Gawęda, Orkisz, ponadto Piszczek, S. Waksmundzki, Sioła.

Turbacz Mszana Dolna – LKS Szaflary
drużyna LKS Szaflary nie stawiła się na boisko.

Szaflary: Biernat – Mąka, Gałdyn, Rysnak, Hreśka, Bulańda, Stasiowski, Szczęch, Kwak.

Lubań Tylmanowa – Wiatr Ludźmierz 4-2
(3-1)
Bramki: Piszczek 6, Ligas 17, Brzeźny 23, Udziela 47 – Borkowski 24, Borzęcki 64. Sędziował: Marek Danielczak z Nowego Targu.
Lubań T.: A. Wójcik – Kozielec, Rusnarczyk, Piszczek, D. Noworolnik, Ubik, M. Wójcik, Udziela, Stapkowicz, Ligas, G. Gołdyn, ponadto grali: Michałczak, Błachut, Brzeźny, Udziela.
Wiatr: Mikoś – Długopolski, Szeliga, K. Zubek, Wilkus, Borkowski, Karwaczka, Ścisłowicz, Duda, Kopiński, Borzęcki, ponadto grali: S. Zubek, Sikora.

Przełęcz Łopuszna – Orkan Raba Wyżna 1-1 (0-0)
Bramki: Szklarz 50 karny – Chowaniec 60.

Turbacz Mszana Dolna – LKS Szaflary mecz się nie odbył drużyna LKS Szaflary nie stawiła się na boisku.

Sensacja była blisko

Juniorzy młodsi podhalańskiej I ligi rozegrali XV kolejkę spotkań. Pretendujący do mistrzostwa Dunajec Ostrowsko omal nie pogrzebał swych szans w meczu z rewelacją rozgrywek PUKS Syhlec Lipnica Mała. Po 40 minutach lider przegrywał 0-2. A na początku drugiej połowy spotkania już 0-3. Gospodarze wzięli się jednak do roboty i strzelili gościom z Lipnicy Małej sześć goli zapewniając sobie zwycięstwo i chyba mistrzostwo Podhalańskiego Podokręgu. Do zakończenia rozgrywek ostrowianom pozostały dwa mecze: z KS Chabówką i Łęgami Nowa Biała. Jeżeli Dunajec zdobędzie w nich 4 punkty zostanie mistrzem, oczywiście o ile Poroniec wygra pozostałe trzy spotkania w tym zaległe z Łęgami.

Wyniki XV kolejki.

Babia Góra Lipnica Wielka  -  Zor Frydman 7-1
Po pierwszych 10 minutach powody do radości mieli gospodarze bo prowadzili już 2-0, 1Bramke na 1-0 strzelił D. Kramarz lobem pokonał bramkarza, na 2-0 podwyższył A. Janowiak. W 13 minucie po zamieszaniu w polu karnym goście cieszą się z bramki 2-1. Radość nie trwała długo bo w sytuacji sam na sam nie pomylił się D. Cymerman i mamy 3-1. Strzał z 25 metrów pod poprzeczkę pakuje A. Janowiak 4-1. Miedzy czasie strzał napastnika gości z 16 metrów i jakimś cudem T. Ignaciak nie daję się pokonać. Bramkę na 5-1 po rzucie rożnym z główki strzela D. Kramarz.

W drugiej części to ataki Babiej Góry i nieliczne kontry zespołu z Frydmanu. Bramkę na 6-1, 6 minut po wznowieniu strzela D. Kramarz w sytuacji 1 na 1. W ostatniej minucie D. Kramarz strzela przy słupku nie do obrony 7-1. Ustalając wynik końcowy.

Ignaciak

Bystry Nowe Bystre - KS Chabówka 3-4 (1-2)
Poroniec Poronin - Wierchy Lasek 7-0 (5-0)
Dunajec Ostrowsko - PUKS Syhlec Lipnica Mała 6-3 (0-2)
Łęgi Nowa Biała - Huragan Waksmund 5-2 (2-2).