05.06.2010 | Czytano: 2471

Do Japonii przez Limanową

Zakopiańscy młodzi karatecy z Tatrzańskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w turnieju w Limanowej. Turniej zorganizowany przez limanowskie kluby karate ARS i UKS Trójka był poświęcony dzieciom znajdującym się pod opieką Limanowskiej Akcji Charytatywnej na rzecz, której były zbierane fundusze.

Na macie rywalizowało 65 zawodników z Limanowej, Pasierbca, Warszawy, Zakopanego i Kościeliska. Poza częścią stricte sportową odbyły się pokazy sztuk walk wschodu, występy zespołów artystycznych w tym limanowskich cheerleaderek z zespołów ARS i Keddex.

Młodzi karatecy rywalizowali natomiast w stylach kata i kumite. Z naszych podhalańskich nadziei najlepiej zaprezentowali się: Krzysztof Myjak w kategorii kata juniorów młodszych, Michał Skóra kategoria kumite wśród kadetów młodszych, oraz Patryk Cybulski w kumite juniorów 13-14 letnich. Cała trójka została zwycięzcami w swoich kategoriach. Ponadto miejsca na podium zajęli: Andrzej Szwajnos Majerczyk - drugie, Tomasz Topór-Futer, Aleksandra Myjak, Piotr Karpiel, Piotr Pawlikowski - trzecie. W punktacji drużynowej Tatrzański Klub Karate Kyokushin uplasował się na 2 miejscu.

Niebawem najwybitniejsi karatecy z TKK Kyokushin udadzą się w daleką podróż do Japonii na cykl turniejów. Jak nas poinformował sensei Grzegorz Popiołek właśnie ze względu na wyjazd do Japonii karatecy z TKK Kyokushin nie wzięli udziału w niedawno rozegranych mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie. Warto przypomnieć, że w 2007 roku para podhalańskich karateków Grzegorz Popiołek i Paweł Karcz wywalczyła tytuł drużynowych mistrzów Polski.