01.04.2010 | Czytano: 2705

Triumfująca Hebda

W hali MOSiR w Jarosławiu odbyły się mistrzostwa makroregionu południowego. W imprezie wzięło udział 254 zawodników z 26 ośrodków. Organizatorem był Jarosławski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez kierownika ośrodka sensei Andrzeja Kruka.

Nowotarski klub reprezentowali: Joanna Hebda, Jan Walkosz, Hubert Gromczak, Marian Krasowski, Michal Mądry, Michał Dudzik, Wojciech Domalik, Krystian Sąsiadek.
- Najlepiej zaprezentowała się Joanna Hebda, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii kumite seniorek w wadze 55kg – relacjonuje wielokrotna mistrzyni świata i trenerka góralki, Ewa Pawlikowska. – W drodze na sam szczyt pokonała najpierw Joannę Buczkowską, a walkę półfinałową stoczyła z Agnieszką Słomską z Kielc. Wygrała z nią po dogrywce. W finale zwyciężyła Iwonę Turosz z Leżajska. Bardzo dobrze zaprezentował się Michał Mądry zdobywając trzecie miejsce w kategorii kumite lekki kontakt młodzików do 60 kg. W kategorii kumite lekki kontakt młodzików, lecz w wadze do 50 kg, tuż za podium stanęli: Hubert Gromczak i Krystian Sąsiadek, którzy stoczyli po dwie wygrane walki i odpadli w pojedynkach o półfinał. Ich los podzielił Wojciech Domalik (w kat +65 kg). Turniej był na bardzo wysokim poziomie.

Stefan Leśniowski 

Komentarzereklama