15.03.2023 | Czytano: 1462

Zakończenie sezonu NALP w hali (+zdjęcia)

Trzydziesty pierwszy sezon na hali w rozgrywkach Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej dobieg końca. 
 Tytuł mistrzowski wywalczyli ponownie piłkarze PAKI JANA. To 22 triumf tej drużyny w historii, która obroniła tytuł z przed roku. Wicemistrzem została drużyna Gazdy, a trzecie wywalczyła drużyna Winter Classic.  Kolejne miejsca zajęły: STC,KDRK, Mix-40, Chłopcy z PRLu (spadek) oraz Joga Bonito (spadek).
 
Druga ligę wgrała drużyna Fajneopolny (awans) za jej plecami uplasowała się drużyna Supra (awans), oraz piłkarze Dragon Ball, którzy zrzutem na taśmę w ostatniej kolejce spotkań zajęli trzecie miejsce, na kolejnych miejscach uplasowali się Galeria Wnętrz Team, Damix, White Bears, Fear The Beer, ARTCoders, Pub po Bandzie, oraz Wawel Team.
 
Po koronę króla strzelców sięgnęli Daniel Mikoś z drużyny Paki Jana ( I liga) z dorobkiem 24 bramek oraz Kamil Marszałek z Dragon Ball (II liga) autor 42 trafień. Najlepszym bramkarzem pierwszej ligi został Grzegorz Byrnas z drużyny Paki Jana, MVP całego sezonu w I lidze został Sebastian Świerzbiński z drużyny Winter Classic, a w drugiej lidze najlepszym bramkarzem został Jakub Nykaza z drużyny Fajneopony oraz MVP całego sezonu dla Jakub Margosiak z drużyny Galeria Wnętrz Team.
 
W tym bardzo emocjonujący sezonie jak w pierwszej lidze tak i w drugiej. Do samego końca ważyły się losy o miejsca na podium, na dwie kolejki gracze Paki Jana wywalczyli tytuł mistrzowski. Do ostatniej kolejki zawodnicy Winter Classic oraz Gazdy walczyli o drugie miejsce, które ostatecznie zajęła drużyna Gazdy. Do ostatniej kolejki toczyły się spotkania o spadek, aż cztery drużyny mogły spaść, ale ostatecznie spadła drużyna Chłopców Z PRL-u, która prowadząc 2-0 w ostatniej kolejce przegrała swoje spotkanie i dołączyła do Jogi Bonito, która wcześniej wycofała się w połowie rozgrywek.
 
W II lidze drużyna Fajneopony w przedostatniej kolejce wywalczyła awans do I ligi, awans uzupełniła drużyna Supry, która już wcześniej zapewniła sobie II miejsce, w walce o III miejsce drużyny Galeria Wnętrz Team oraz Dragon Ball walczyły do ostatniej kolejki, w lepszej sytuacji była Galeria, która miała przewagę dwóch punktów i potrzebowała tylko remis w ostatniej kolejce, ale niestety przegrała a Dragon wygrał i to on wywalczył III miejsce.
 
Życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu na boiska zawodnikowi drużyny Artcoders Jakubowi Harbutowi, który złamał nogę.
 
Szymon Pyzowski
 
 
 

KomentarzeTabela - III liga

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Avia Świdnik 9 18
2. Wieczysta Kraków 9 18
3. Siarka Tarnobrzeg 9 17
4. Garbarnia Kraków 9 17
5. Chełmianka Chełm 9 16
6. Star Starachowice 9 15
7. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 9 15
8. Czarni Połaniec 9 15
9. Świdniczanka Świdnik 9 14
10. Podlasie Biała Podlaska 9 13
11. Unia Tarnów 9 12
12. Wiślanie Jaśkowice 9 11
13. KS Wiązownica 9 10
14. Wisłoka Dębica 9 9
15. Podhale Nowy Targ 9 8
16. Orlęta Radzyń Podlaski 9 5
17. Karpaty Krosno 9 5
18. Sokół Sieniawa 9 4
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama