05.02.2023 | Czytano: 2057

MPJ. Awans z pierwszego miejsca (+zdjęcia)

Już po pierwszym meczu trzeciego dnia turnieju barażowego rozstrzygnęły się losy awansu do finałów mistrzostw kraju juniorów.

Zwycięstwo jastrzębian (3:0) nad Zagłębiem sprawiło, iż do Podhala (wczoraj zapewniło sobie awans) dołączyli hokeiści z Tychów.  Oba zespoły spotkały się w ostatnim meczu turnieju. Było to spotkanie o pierwsze miejsce.

„Szarotki” szybko objęły prowadzenie i miały kolejne okazje do podwyższenia rezultatu. Nie wykorzystały też liczebnej przewagi. W miarę upływu czasu tyszanie zaczęli wysoko atakować i były okresy, że miejscowi mieli problemy z  wyprowadzeniem akcji z własnej tercji. Właśnie po jednym takim oblężeniu bramki Zająca, nowotarżanie wyprowadzili trójkowy kontratak i z dobitki zdobyli drugą bramkę.

W drugiej tercji rozstrzelali się górale.  Najpierw w odstępie 25 sekund zdobyli dwa gole, a potem Valtonen zaskoczył golkipera strzałem spod bandy z ostrego kąta. Z trzech goli, dwa padły w liczebnej przewadze. Po piątej przepuszczonej bramce nastąpiła zmiana między słupkami tyskiej świątyni.   Wysokie prowadzenie uśpiło nieco czujność miejscowych, którzy zaczęli faulować i grając przez blisko cztery minuty  w osłabieniu stracili gola.

W trzeciej tercji sporo było kar. Najpierw górale  w osłabieniu musieli odpierać ataki tyszan, a potem goście łapali oddech na ławce kar. Grając w podwójnym osłabieniu stracili gola.  Podobać mogła się akcja gospodarzy przy siódmym trafieniu. Szlembarski otrzymał kapitalne podanie i oszukał bramkarza pakując krążek obok niego. Niestety znowu w zespole Podhala zaczęły odzywać się stare demony, czyli gra faul. Zamaist grać spokojnie do końca, zaczęli odwiedzać ławkę kar. Wykorzystali to rywala, którzy zmniejszyli rozmiary porażki.

MMKS Podhale Nowy Targ – MOSM Tychy 8:3 (2:0,  3:1, 3:2)
1:0  Jarczyk – K. Malasiński – Sarniak (3:31)
2:0 Valtonen – Nykaza – Żółtek (19:41)
3:0 Sarniak – Szlembarski – K. Malasiński (24:29 w przewadze)
4:0 Luberda -  Worwa – Siergiienko (24:54)
5:0 Valtonen – Bury (30:30 w przewadze)
5:1 Augustyniak – Sobecki – Kucharski (37:17 w przewadze)
6:1 Jarczyk – K. Malasiński – Sarniak (49:04 w podwójnej przewadze)
7:1 Szlembarski – Jarczyk – K. Malasiński (54:46)
7:2 Wilczok (55:50)
7:3 Sobecki – Wilczok (59:345 w przewadze)
8:3 Jarczyk – K. Malasiński – Długopolski (59:49)
MMKS Podhale: Zając  – Szlembarski, Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, Długopolski – Bury, Bryniarski, Grebeniuk, Żółtek -  Nykaza, Pudzisz, Luberda, Siergiienko, Valtonen – Worwa. Trener Jacek Szopiński.
Tychy: Kubiaczyk (30:30 Blach) – Mużelak, Grzegorczyk, Ratajczak, Figiel, Krzyżowski – Charmuszko, Sobecki, Majchrzak, Łatka, Kowalenko – Kasceczka, Wilczok, Langner, Kucharski, Majkowski – Augustyniak, Wróblewski, Rusowicz, Twarowski. Trener Tomasz Cichoń.