05.12.2022 | Czytano: 639

Mistrzynie Małopolski w unihokeju (+zdjęcia)

Na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt.

Reprezentantki powiatu nowotarskiego po raz kolejny okazały się bezkonkurencyjne i sięgnęły po tytuł mistrzowski! Na zawody stawiło się 7 drużyn: SP 3 Trzebinia, SP Ludźmierz, SP Łososina Dolna, ZSP nr 1 Kasina Wielka, SP Sucha, KSP Nowy Sącz i ZSP Kobylany.

Rozgrywki rozpoczęły się od rywalizacji w grupach w systemie gry "każdy z każdym". Zwycięstwo w grupach wywalczyły reprezentantki Ludźmierza i Łososiny Dolnej. W półfinałach, gdzie zwycięzca grupy spotyka się z drugą drużyna drugiej grupy, SP Ludźmierz pokonał SP z Suchej 3:0 a Łososina Dolna pokonała w karnych Kasinę Wielką 2:1.

W finale dziewczęta z Ludźmierza pokonały rywalki z Łososiny Dolnej 2:0 i zostały po raz kolejny w historii sportów szkolnych Mistrzyniami Województwa Małopolskiego.

W walce o brąz Kasina Wielka pokonała Suchą 1:0. 

Skład zwycięskiej drużyny: Jachimczak Zuzanna, Kocańda Emilia, Krużel Julia, Lubińska Patrycja, Mocherek Wiktoria, Mrożek Marta, Mrożek Nikola, Pilna Maja, Polak Amelia, Truty Gabriela. Opiekun drużyny: Rafał Pelczarski.

Uroczystą dekorację swoją obecnością zaszczycili Karol Skrzypiec - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Stanisław Mrowca - Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie oraz Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.


KLASYFIKACJA KOŃCOWA :
1. SP LUDŹMIERZ - powiat NOWOTARSKI 
2. SP ŁOSOSINA DOLNA - powiat NOW0SĄDECKI
3. ZSP 1 KASINA WIELKA - powiat LIMANOWSKI
4. SP SUCHA - powiat OLKUSKI
5. KSP NOWY SĄCZ - powiat M. NOWY SĄCZ
6. SP KOBYLANY - powiat KRAKOWSKI 
7. SP3 TRZEBINIA - powiat CHRZANOWSKI

Komentarze

reklama