15.05.2022 | Czytano: 3218

Klasa A: Hattricki Hagowskiego i Kacpra Radonia (+ dwie galerie)

Meczem w Naprawie rozpoczęła się kolejna kolejka podhalańskiej klasy A.

Unia Naprawa - Lubań Tylmanowa 2:1 (0:1)
0:1 Zep 8
1:1 Masłowiec 52
1:2 Talarczyk 67
Unia: Wojdyła - Żur, Masłowski, Nowak, Mirek, Żegleń R., Białoński, Mastela, Flaga, Żegleń M., Masłowiec (rezerwowi: Zając, Drobny, Bal, Kulka, Gacek)
Lubań: Gołdyn H. - Lizoń, Hebda, Kołodziej, Noworolnik, Kuzrnyta, Adamczyk, Talarczyk, Ligas, Zieianek, Zep (rezerwowi: Kozielec K., Zacher, Matyszok, Kozielec A., Paluch, Kwit)


Lubań Maniowy Zapora Kluszkowce - Biali Bialy Dunajec 7:0 (1:0) 
1:0 Franczak 10
2:0 Hagowski 52
3:0 Diaz 62
4:0 Hagowski 67
5:0 Hagowski 68
6:0 Ostachowski 75
7:0 Diaz 82
Zapora: Berlizov - Koczór, Kopytko, Klag, Miranda, Diza, Jazgar, Hagowski, Franczak, Ostachowski, Leśnicki (rezerwowi: Nazarenko, Plewa, Słowik, Batkiewicz, Gorlicki, Ciesielka)
Biali: Bryjak - Gąsior, Polak, Jamrozowicz, Łukaszczyk A., Łukaszczyk P., Antoł, Bachleda-Baca, Franosz, Fryzowicz, Skupień (rezerwowi: Niemiec, Kliś, Tkachuk) 

Mecz był okazją do debiutu na boisku trenera pierwszej drużyny Lubania Pawła Batkiewcza, który wszedł na murawę w 80 minucie. 


Orkan Raba Wyżna - Orawa Jabłonka 5:0 (2:0)
1:0 Borzęcki 10
2:0 Saleh 28
3:0 Gromczak 49
4:0 Trybuła 62
5:0 Skawski 75 
Orkan: Szklarz - Świder, Lesniak, Możdżeń, Gromczak, Skawski, Kasiniak, Saleh, Trybuła, Borzęcki, Filipek (rezerwowi: Szklarz M., Kasieniak, Pałasz, Firek)
Orawa: Krzysiak - Knapczyk, Marzec, Bełciak, Jądła, Trybuła, Smutek, Sikora, Potaczek, Kot (rezerwowi: Janowiak, Dworszczak, Smutek)


Dunajec Ostrowsko - Jordan Jordanów 1:7 (0:3)
0:1 Tyrpa 26
0:2 Garncaczyk 28
0:3 Olbrycht samobójczy 34  
0:4 Radoń K. 49
0:5 Radoń K. 60
​1:5 Jaworski 63
1:6 Radoń K. 83
1:7 Wójciak 91
Dunajec: Gucwa - Budz, Jaworski, Szczepaniak, Krupa, Olbrycht, Kamiński Ksawer, Kamiński Kamil, Waksmundzki, Sral, Moczarny (rezerwowi: Leśnicki, Kołodziejczyk)
Jordan: Sum - Ferek, Radoń M., Burtan, Tyrpa G., Tyrpa F., Dziadkowiec, Jochymek, Rączka, Radoń K., Gancarczyk (rezerwowi: Teper, Kołodziejczyk, Sarna, Wójciak, Wróbel)


GKS Łapsze Niżne - KS Lokomotiv Chabówka 3:0 walkower

Łapsze: Bryja - Borowski, Chmiel, Kuruc, Nowobilski, Handzel, Kubasek, Topór A., Jandura, Truty, Sztuczka (rezerwowi: Rusnarczyk, Kowalczyk, Stanek, Topór D.)

Bór Dębno - Skalni Zaskale 1:0 (0:0)
1:0 Kozioł Sz.
Bór:  Pyrek - Kozioł M., Potoczak K., Grzywnowicz Mat., Potoczak P., Potoczak M., Dutkiewicz, Iglar, Kozioł Sz, Grzywnowicz Mar., Regiec (rezerwowi:  Grzywnowicz T., Warmuz, Kudasik, Guros, Janeczek)
Skalni: Sowa - Józefczak, Sternal, Łęczycki, Chorążak, Czajkowski, Gacek, Król, Chorążak, Łukaszczyk, Bryja (rezerwowi: Truty, Strug, Strama S., Chorążak K.)

Momenty były:
7' błąd w obronie kapitana dużyny Boru, strzal oddaje Król broni Pyrek.
19' Potoczak Patryk do środka pola piłka wypada na 16 m Dutkiewicz z dystansu blisko bramki. 
29' Potoczak Patryk mocne uderzenie z 40 m piłka obok słupka.
35' Grzywnowicz Mateusz wrzuca wysoką piłkę na 5 metr, lecz Kozioł Szczepan nie trafia w piłke.
37' akcja Gości w polu bramowym, blisko sdzia, faul symuluje Król po czym otrzymuje zółtą kartkę.  
43' groźna akcja, błąd Patryka Potoczaka, piłkę wrzuca Król sytucje ratuje Pyrek.
45' kolejny błąd obrońców Boru, ponownie dobra obrona Pyrka przez co do przerwy 0:0
47' akcja środkiem boiska Regiec podaje do Marcina Grzywnowicza a ten oddaje strzał blisko bramki.
51' Dutkiewicz wykonuje stały fragment z 18 m pilka leci w okienko broni Sowa.
56' GOL! 1:0 błąd obrońców z Zaskala a dokladniej Stramy, pilke odbiera Iglar podaje do Szczepana Kozła ten strzela w długi róg bramkarz bez szans
59' stały fragment wykonuje Marcin Grzywnowicz piłka trafia w poprzeczke.
62' teraz ładnym stałym fragmentem podpisuje sie Król piłka delikatnie nad porzeczką.
67' akcja gości lewą stroną boiska strzał oddaje Truty piłka przelatuje blisko bramki.
71' Marcin Grzywnowicz wygrywa wyścig z obrońcami Zaskala oddaje mocny strzał broni golkiper gosci, pilka wylatuje na 10 metr potężnym strzałem popisuje sie Iglar, jednak ąwietna parada Sowy ratuje ich przed utratą drugiej bramki.
87' akcja prawą stroną boiska strzałem kończy Chorążak ale na posterunku bezbłędny w tym meczu Pyrek.

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale

wo/

Komentarze





Tabela - Klasa A

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Jordan Jordanów 19 45
2. Orkan Raba Wyżna 18 40
3. Bór Dębno 19 36
4. Lubań Tylmanowa 19 35
5. Lubań Maniowy - Zapora Kluszkowce II 19 32
6. Unia Naprawa 18 28
7. Orawa Jabłonka 19 27
8. Skalni Zaskale 18 25
9. GKS Łapsze Niżne 19 20
10. KS Lokomotiv Chabówka 18 17
11. Dunajec Ostrowsko 18 16
12. Biali Biały Dunajec 18 11
13. KS Zakopane 18 9
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

  • 25.05
    17:30
    Lubań Maniowy - Wierchy Rabka Zdrój IV Liga
  • 17:30
    Poprad Muszyna - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza IV Liga
    25.05
  • 00:00
    Grel Trute - Przełęcz Łopuszna Klasa B - Gr. 2
  • 14:00
    Łęgi Nowa Biała - KS Husarz Łapsze Wyżne Klasa B - Gr. 2
  • 17:00
    Wierchy Lasek - Krokus Pyzówka Klasa B - Gr. 1
  • 17:30
    Gorc Ochotnica - ZKP Asy Zakopane Klasa B - Gr. 2
  • 17:30
    Spisz Krempachy - Spływ Sromowce Wyżne Klasa B - Gr. 2
  • 18:00
    Skawianin Skawa - Szarotka Rokiciny Podhalańskie Klasa B - Gr. 1
    28.05
  • 00:00
    Janosik Sieniawa - KS Luboń Skomielna Biała Klasa B - Gr. 1
  • 00:00
    Lepietnica Klikuszowa/Obidowa - Delta Pieniążkowice Klasa B - Gr. 1
  • 12:00
    Bystry Nowe Bystre - AP Wisła Czarny Dunajec Klasa B - Gr. 1
  • 15:00
    Skałka Rogoźnik/Stare Bystre - Podgórki Krauszów Klasa B - Gr. 1
  • 17:00
    Gronik Gronków - Sokolica Krościenko Klasa B - Gr. 2
    29.05
zobacz więcej
reklama