23.05.2021 | Czytano: 6114

Klasa A: Liga mistrzów (+ dwie galerie)

Komplet wyników! Od spotkania Zawratu Bukowina Tatrzańska z KS Zakopane rozpoczęła się w sobotę 26. kolejka podhalańskiej A klasy. Dziś ostatni mecz to spotkanie Białych Biały Dunajec z Przełęczą Łopuszna

Biali Biały Dunajec  - Przełęcz Łopuszna 5:0 (3:0)
1:0 Staszel 27
2:0 Łukaszczyk P. 38
3:0 Staszel S. 44
4:0 samobójczy 63
5:0 Franosz W. 66
Biali: Skupień - Pańszczyk, Karpiel, Gąsior, Polak Ł., Łojas, Jamrozowicz, Franosz W., Kliś, Staszel S, Łukaszczyk S., Franosz A., Łukaszczyk A., Marduła, Tylka, Staszel T., Magdziak
Przełęcz: Ambroż - Chowaniec B., Chowaniec W., Ambroż Ł, Chowaniec J., Wincek, Chowaniec W., Kasprzak, Chowaniec Sz., Łęczycki, Chmielak, Blacharczyk, Chowaniec K., Kamoń, Wincek, Klamerus

Skawianin Skawa - Orawa Jabłonka 1:0 (0:0)
1:0 Bielarczyk 55
Skawianin: Ziobro - Kojs, Chorąży, Miskowiec, Chyla (73 Frost) - Bielarczyk B. (84 Jagódka) Wójciak K, Kołodziej, Kadzik- Bielarczyk P, Stachura
Orawa: Potaczek T. - Kapuściak, Bełciak, Joniak, Świder, Kasprzak, Smutek, Sikora, Kasprzak, Pohrebni, Andrasiak, Zybrzycki, Brząkała

KS Lokomotiv Chabówka - Lubań Tylmanowa 3:1 (0:1)
0:1Talarczyk 49
1:1 Pyka
2:1 Pyka
3:1 Macioł
Lokomitiv: Gwiżdż - Wnękowicz, Florczyk, Czyszczoń, Ślaga, Pyka, Łukaszka, Rapacz, Sumara, Sularz, Macioł, PAnek, Filas, Handzel, Fudro, Czyszczoń R., Gwiżdż D., Gwiżdż Ł.
Lubań: Gołdyn H. - Pierzchała, Kozielec Ł., Lizoń, Kutrnyta, Gołdyn S., Talatczyk, Ligas, Gołdyn G., Kwit Ligas, Zacher, Babik,  Noworolnik, Gołdyn B., Kozielec A.

9' - przerzut piłki z środka pola na prawą strone do Karola Pyki, ten zauważył złą pozycję bramkarza i oodaje strzał z bocznego sektora. Piłka po rękach brakmarza wpada do siatki
49' - na początek drugiej połowy składny kontratak Lubania kończy się bramką
50' Bartek Sularz zagrywa prostopadle do Oskara Macioła a ten z zimną kwrią daje prowadzeni gospodarzom
67' - kolejny atak Lokomotivu zakończony bramką. Piłka zagrana do boku, przejmuje ją Karol Pyka i pięknym strzałem zdobywa swoją drugą bramkę w meczu

Dunajec Ostrowsko - GKS Łapsze Niżne  4:0 (3:0)
1:0 Lucenko z karnego
2:0 Spyrka
3:0 Karpierz
4:0 Pultenko

Kompletna dominacja naszego zespołu - powiedział po meczu trener Dunajca Karol Niewolik. - Posiadanie piłki na poziomie 70%, szybko zdobywamy bramkę na 1:0. Poźniej karny na 2:0 w 25 minucie praktycznie zamknął mecz. Tworzyliśmy sobie dużo okazji do strzelenia bramki i przed przerwą jest 3:0. W drugiej połowie przeciwnik starał się odrobić straty lecz nie maił pomysłu na nasz zespól i strzelamu na 4:0!

ZKP Asy Zakopane - Wierchy Lasek 1:0 (1:0)
1:0 Podosek 8
ZKP: Paszuda - Gaura, Czerwiński, Pałka, Galica, Berbeka, Marusarz, Fąfrowicz, Bartos, Podosek, Majerczyk, Leks, Pietrzak, Celej, Deskiewicz
Wierchy: Nykaza J., Duda, Plewa  M., Gał B., Truty, Bocheński, Jaróg, Plewa G., Nukaza R., Włodarczyk, Jaróg M., Duda M., Krupa, Wielgus, Chorążak, Gał M.,

Skalni:
Jaróg - Łęczycki, Czajkowski, Józefczak, Bryja, Łukaszczyk, Król, Gacek, Szeliga, Strama, Strug, Sowa, Borowicz, Strama, Truty M., Gacek N., Gacek P., Cisoń
Orkan: Szklarz T. - Zając, Możdżeń R., Możdżeń Sz., Świder, Lenart, Gacek, Margosiak, Saleh, Skawski, Małasz, Szklarz M., Brynkus, Warciak, Gromczak, Traczuk

Mecz na pioziomie ligi mistrzów - mówi prezes Skalnych Andrzej Tylka. Zaskale wygrało 7:2, po trzy bramki zgobyli Król i Łukaszczyk, jedną Grzegorz Gacek. Jako prezes dziękuje zawodnikom, były piękne akcje, piękny mecz bez kartek, na wysokim poziomie.

Srogie lanie dostali nasi seniorzy w Zaskalu -
podsumowuje trener Orkana Daniel Traczyk. W 26. kolejce A klasy nasza drużyna przegrała 7:2 z ekipą Skalnych. Gospodarze skutecznie nas wypunktowali. Nasza gra nie kleiła się od początku do końca. Praktycznie przy wszystkich bramkach błędy popełniali nasi obrońcy lub bramkarz. Jedynym dobrym akcentem była bramka Saleha, który indysidualnym rajdem minął obrońców i strzałem przy słupku pokonał bramkarza. Jedno trafienie dołożył jeszcze R. Możdżeń po strzale zza pola karnego. Drużynie Skalnych gratulujemy zasłużonego zwycięstwa amy, przyjmujmey porażkę na klartę i walczymy dalej!

Bór Dębno - Gorce Rdzawka 5:0 (1:0)
1:0 Michalec 4
2:0 Myśliwiec 73
3:0 Gąsiorek 78
4:0 Brynczka 82
5:0 Kozioł Szczepan 84
Bór: Pyrek - Potoczak K, . Potoczak M., Kozioł, Gasiorek, Grzywnowicz, Brynczka, Michałek, Potoczak P., Kozioł, Kudasik, Klamerus, Wróbel, Guros
Gorce: Filas D. - Zając P., Wójtowicz, Stolarczyk M., Leśniak, Jarosz, Korczak, Filas M., Stolarczyk P., Zięba, Jurzec, Zając K., Skrzypoń

Zawrat Bukowina Tatrzańska - KS Zakopane 2:1 (1:0)
1:0 Chowaniec 19
1:1 Bogdanowicz 47
2:1 Grela głową z podania Ustupskiego 65
Zawrat: Wcisło - Gutt, Cudzich, Kuchta W., Ustupski (80  Budz), Stasik M., Janczy, Rzadkosz Ł., Leniewicz, Chowaniec (65 Rzadkosz D.), Grela (75 Piepież)
Zakopane: Truchoń - Floryn, Miskowiec (35 Matkowski), Stopka, Cudzich, Żelechowski (55 Styrczula), Bogdanowicz, Piskorz, Gniadzik, Szczygieł, Diaz

10’ okazja dla Zawratu, podanie Greli do Chowańca, który przyjmuję w okazji sam na sam I broni Truchoń
19’ GOL! 1:0 dla Zawratu podanie prostopadle Greli do Chowańca, który wychodzi sam na sam i strzela obok bramkarza
28’ podanie Cudzicha do Ustupskiego, Maciek wrzuca w pole karne, piłka przechodzi przez cale pole karne do Chowańca, który strzela obok bramki
35’ strzał Chowańca z pierwszej piłki z 16 metrów w słupek
35' zmina w KS, schodzi Miśkowiec wchodzi Matkowski
47’ GOL! 1:1 indywidualna akcja Bogdanowicza i strzał obok Wcisły
56’ okazja. Strzal Gniadzika z 20 metrów blisko slupka bramki
65’ zmiana w Zawracie, schodzi Chowaniec wchodzi Rzadkosz Dawid
65’ GOL! 2:1 wrzutka Ustupskiego i Grela dokłada głowę do piłki
75’ zmiana w Zawracie Papież za Grelę
80’ zmiana w Zawracie Budz za Ustupskiego

wo/

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale