01.05.2021 | Czytano: 3715

Klasa A: Kolejna kolejka za nami (+2 galerie)

AKTUALIZACJA. W sobotę w podhalańskiej A klasie zaplanowano aż 7 spotkań - pierwsze w Lasku rozpoczęło się o 14:30, pozostałem sześć o 17:30. W niedzielę o 14:30 Przełęcz Łopuszna zmierzyła się z KS Lokomotiv Chabówka

Przełęcz Łopuszna - KS Lokomitiv Chabówka 0:0
Przełęcz:
Ambroż B - Chowaniec B., Chmielak M., Maciasz, Chowaniec Władysław, Chowaniec Witold, Wincek P., Ligęza, Chmielak D., Chowaniec Sz., Grzywnowicz. Chowaniec K., Wincek Ł., Klamerus, Kasprzak, Chwaniec J., Ambroż Ł.
Lokomotiv: Góra - Rapacz K., Czyszczoń P., Ślaga, Rapacz M., Wnękowicz; Sumara, Łukaszka, Pyka K, Filas, Sularz, Czyszczoń R., Rapacz K., Fudro, Dwiżdż D., Gdwiżdż Ł., Pyka K.

Orkan Raba Wyżna - Zawrat Bukowina Tatrzańska 1:1 (0:0)
1:0 Filipek z rzutu karnego 88
1:1 Janczy z rzutu wolnego z 30 metrów 90
Orkan: Szklarz T. (Szklarz M. 31), - Zając, Możdżeń R., Gromczak (Kasiniak 62), Świder, Lenart, Gacek, Skawski Brynkus 58), Saleh, Margosiak (Możdżeń Sz. 52), Filipek
Zawrat: Wcisło - Gutt, Kucha W., Cudzich, Zarycki, Janczy, Leniewicz, Rzadkosz Ł., Chowaniec (Rzadkosz D. 75), Stasik (Budz 85), Grela



Wierchy Lasek  - GKS Łapsze Niżne 4-2 (4-2)
1:0 Bocheński 6
2:0 Włodarczyk 8
3:0 Bocheński z rzutu karnego 24
3:1 Chmiel z rzutu wolnego 35
4:1 Włodarczyk 36
4:2 Chmiel z rzutu karnego 44
Wierchy: Nykaza J., - Trzoniec, Plewa M., Gał B. Jaróg D., Jaróg M., Plewa G. Truty, Chorążak, Bocheński, Włodarczyk
GKS: Arendarczyk - Brynczka (46' Labuda), Waksmundzki Szymon (46' Białoń), Borowski, Sztuczka - Szewczyk (70' Waksmundzki Szepan), Kuruc, Chmiel, Nowobilski (56' Kubasek), Bryja - Topór

Typowy mecz walki - podsumowuje spotkanie prezes Wierchów Zdzisław Łabuda. Dwa szybko zdobyte gole pozwoliły nam kontrolować mecz z pozycji broniących wyniku, podczas gdy to przeciwnik musiał zbibywac gole.



Skalni Zaskale - Skawianin Skawa 5:1 (2:1)
0:1 Bielarczyk 15
1:1 Truty 34
2:1 Truty 44
3:1 Król 48
4:1 Król 63
5:1 Czajkowki 84
Skalni: Sowa - Łęczycki M., Józefczak, Gacek G., Czajkowski, Król, Strama S., Strug, Bryja, Szeliga, Truty K.,, Rzadkosz, Truty M., Borowicz, Strama K., Łęczycki K., Gacek N., Jaróg
Skawianin: Siepak - Chyła, Wójciak P., Kadzik, Miśkowiec, Wojciak K., Porębski, Kojs, Frost, Bielarczyk, Jagódka

Momenty były:
7’ szansa dla gości, napastnik zwodem minął obrońcę i świetnym strzałem z dystansu trafił w poprzeczkę
9’ rzut rożny dla Skalnych - w zamieszaniu odnalazł się Król któremu piłka niespodziewanie spadła pod nogi - pierwszy strzał trafił w obrońce a dobitka była niecelna
12’ rzut rożny dla gości
14’ celny strzał gości z dystansu
15’ GOL! Łęczycki źle przewidział lot piłki i próbując ją wybić zagrał za siebie na czystą pozycję napastnikowi gości Bielarczykowi który wykorzystał okazję
16’ niecelny strzał Skawianina
23’ ładnie zapowiadająca nie kontra gospodarzy zakończona niedokładnym podaniem Szeligi
23’ akcja Króla, lewą stroną - dośrodkowuje do Bryji który oddaje strzał, ostatecznie zablokowany
24’ po wygranej główce w środku boiska Truty zagrał górną piłkę do Szeligi, który w dogodnej sytuacji oddał strzał, który wpadł w ręce bramkarza
25’ ładna dwójkowa akcja Gacka i Trutego zakończona zablokowanym dośrodkowaniem i rzutem rożnym dla Skalnych
25’ po rzucie rożnym piłka trafia na lewą stronę do Szeligi, który zwodem mija obrońce i oddaje groźny strzał po długim rogu, minimalnie obok słupka
29’ dośrodkowanie z prawej strony zakończone celnym strzałem głową zawodnika drużyny gości
30’ groźne dośrodkowanie z prawej strony wybija Sowa
32’ dalekie wybicie z własnej połowy drużyny gości, piłkę przejmuje napastnik który strzałem głową chciał umieścić piłkę w okienku bramki. Świetnie interweniuje Sowa wybijając piłkę na rzut rożny
34’ GOL! Wybicie od bramki Sowy, piłkę przejmuje Król i zagrywa w uliczkę do Bryji ten z kolei po ziemi wzdłuż bramki do Trutego, który strzałem lewa nogą po długim wyrównuje stan meczu
36' celny strzał bezpośrednio z rzutu wolnego Józefczaka z ok 35m. Bramkarz broni na raty
37' kontra gospodarzy - Szeliga przepuścił piłkę między nogami czym zmylił obrońcę. Dopadł do piłki i lobem próbował strzelić ale piłka poszybowała obok bramki
38' rzut rożny dla gości 
41' rzut rożny dla Skalnych 
44' GOL! strzał z dalekiego dystansu Czajkowskiego piłkę odbija bramkarz, z lewej strony przejmuje Król, mija rywala i dogrywa do niepilnowanego Trutego, który z najbliższej odległości umieszcza piłkę w bramce 
46' rzut rożny dla Skalnych 
47' rzut wolny pośredni z 6 metrow dla Skalnych po zagraniu do bramkarza od swojego zawodnika
48' GOL! Truty rozgrywa rzut wolny pośredni dotykając piłkę, a Król strzela po długim
54' ładna akcja prawa stroną Józefczaka i Szeligi zakończona zablokowanym strzałem tego drugiego 57' piękny strzał Czajkowskiego z ok. 35 metra niewiele nad poprzeczką 
61' celny techniczny strzał Czajkowskiego 
63' GOL! Rzut wolny bezpośredni z 16 metra, z lewej strony pola karnego. Król po ziemi po długim rogu. Bramkarz nawet nie zareagował
65' indywidualna akcja Szeligi zakończona niecelnym strzałem po długim rogu
67’ długie zagranie z własnej połowy Skalnych, które obrońca gości strąca głową wprost pod nogi Trutego, który przestrzelił nad bramką 
68' świetna indywidualna akcja Gacka, który kiwnął obrońców po linii końcowej dograł piłkę wzdłuż bramki ale nikogo nie było aby przeciąć podanie
70' rzut rożny dla Skalnych 
70' kolejny rzut rożny dla Skalnych 
71' zamieszanie podbramkowe po rzucie rożnym i Łęczycki głową strzela nad bramką 
74' centrostrzał Bryji przelatuje niewiele nad okienkiem bramki 
79' niecelny strzał gości 
81' dośrodkowanie Borowicza na prawą stronę do Józefczaka ten głową zgrywa na 5 metr do K. Łęczyckiego, który uderza za lekko i bramkarz łapie piłkę 
82' celny strzał gości broni Sowa 
84' GOL! Składna akcja prawa stroną Król podał do Łęczyckiego ten piętką cofnął piłkę do N. Gacka, który z kolei zagrał do Króla i w sytuacji trafił w bramkarza. Na szczęście dla Skalnych do piłki dopadł Czajkowski i dopelnił formalności przy biernej postawie bramkarza 
86' złe rozegranie Sowy, które naprawia dobra interwencja po strzale napastnika gości 
88' rzut rożny dla gości po zablokowanym strzale 
89' niecelny strzał gości


Orawa Jabłonka - ZKP Asy Zakopane 2:4 (1:2)
0:1 Bartos z rzutu wolnego 17
0:2 Tylek 19
1:2 Andrasiak 38
2:2 Andrasiak 50
2:3 Majerczyk 87
2:4 Palka z rzutu karnego 91
Orawa: Orawa: M.Krzysiak - M.Joniak, M.Bełciak, K.Sikora, P.Zubrzycki, D.Bełciak, M.Świder (76 V.Pohrybnik), H.Kapuściak (20 D.Smutek), W.Petk, M.Smutek (60 D.Sijka), K.Andrasiak.
ZKP: Paszuda - Deskiewicz (Bukowski), Pałka Sz., Czerwinski, Gaura, Tylek (Galic), Pałka M., Bartos, Celej, Leks (Majerczyk), Pidosek

Momenty byly:
1' pierwsza groźna sytuacja gospodarzy uderzenie M.Smutka broni bramkarz.
3' wrzutka w pole karne D.Bełciaka głową uderza M.Bełciak ale piłka po uderzeniu przelatuje nad poprzeczka. 
8' rzut rożny dla Orawy dośrodkowanie P.Zubrzyckiego uderza M.Bełciak ale ponownie zabrakło centymetrów. 
10' derzenie Bartosa zza pola karnego piłka przelatuje nad poprzeczka.
17' GOL! 0:1 Rzut wolny dla Zakopanego do piłki podchodzi Bartos jego strzał ląduje w bramce.
19' GOL! 0:2 Strata piłki w środku pola przez Orawe z prezentu korzysta zawodnik Zakopanego, który wpadł w pole karne minął bramkarza i ulokował piłkę w pustej bramce.
38' GOL! 1:2 K.Andrasiak wpada w pole karne i nie daje najmniejszych szans bramkarzowi gości.
41' K.Andrasiak przegrywa pojedynek oko w oko z Paszuda. 
50' GOL! 2:2 Nieporozumienie w szeregach obrony gości do piłki dopada K.Andrasiak uderza po długim rogu i wyrównuje wynik spotkania.
67' rajd D.Bełciaka boczna strefą boiska, wpadł w pole karne uderzył na bramkę ale po raz kolejny świetnie broni Paszuda.
70' strzał Andrasiaka ponownie pada łupem bramkarza gości.
87' GOL! 2:3 strata piłki przez gospodarzy do piłki dopadł zawodnik Zakopanego uderzył zza pola karnego na tyle precyzyjnie, że piłka zatrzepotała w siatce Orawy.
90+1' Rzut karny dla Zakopanego po faulu M.Krzysiaka.
90+1' GOL! M.Krzysiak wyczuwa intencje strzelca ale strzał jest na tyle silny i precyzyjny, że wpada do bramki.
 

Lubań Tylmanowa - Bór Dębno 2:2 (0:1)
0:1 Gołdyn 9
0:2 Brynczka 48
1:2 Zep 65
2:2 Talarczyk 76
Lubań: Gołdyn H. - Pierzchała, Lizoń, Gołdyn B., Kozielec, Gołdyn G., Hebda, Gołdyn S., Talarczyk, Kołodziej, Kurnyta
Bór: Pyrek - Kozioł, Potoczak K., Gąsiorek, Potoczak P. (Grzywnowicz) Kozioł, Dutkiewicz, Wróbel, Potoczak M., Brynczka, Myśliwiec

zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Stanisława Michałczaka
Momenty:
9' szybka kontra Dębna, długie podanie do Brynczki, ten płaskim strzałem obok Gołdyna i gol dla Dębna
42' faul w polu karnym na Talarczyku, podchodzi Pierzchała, ale broni bramkarz 
48' rzut rożny dla gości i Brynczka zdobywa gola dla gości 
65' błąd obrońców gości, przy wybijaniu piłki, piłka trafia w głowę Zepa i gol dla Lubania 
76' piękna wrzutka Kwita w pole karne tam przyjmuje piłkę Talarczyk i przewrotką pakuje piłkę do siatki

Gorce Rdzawka - Biali Biały Dunajec 2:2 (1:1)
1:0 Jarosz 4
1:1 (Biali) 30
2:1 Worwa 53
2:2 (Biali) 92
Gorce: Filas D. - Rapacz, Filas M., Zając, Leśniak, Worwa, Jarosz, Stolarczyk, Polak P., Korczak, Biernat, Piłat, Wójtowicz, Skrzypoń, Jurzec.
Biali: Franosz A. - Pańszczyk, Marduła, Łukaszczyk A., Gąsior, Staszel, Łojas, Franosz W., Kliś, Łukaszczyk P., Bobak, Skupień W., Skupień D., Polak, Karpiel, Jamrozowicz, Starczula

KS Zakopane - Dunajec Ostrowsko 4:1 
1:0 Diaz 10
1:1 Krupa 23
2:1 Palmrich 37
3:1 Gniadzik 79
4:1 Gniadzik 89



DS/ wo/ zdj. Michał Adamowski, Piotr Kuczaj
Zdjęcia z meczu Lubań Tylmanowa - Bór Dębni dzięki uprzejmości Pana Stanisława Michałczaka, dziękujemy!

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale​

Komentarze







Tabela - Klasa B - Gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Unia Naprawa 9 25
2. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 9 19
3. Grel Trute 9 14
4. Delta Pieniążkowice 9 14
5. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 9 14
6. Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 9 12
7. Janosik Sieniawa 9 12
8. KS Luboń Skomielna Biała 9 11
9. Krokus Pyzówka 9 5
10. Szarotka Chochołów 9 1
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

  • 16.05
    11:00
    KS Husarz Łapsze Wyżne - Gorc Ochotnica Klasa B - Gr. 2
  • 12:00
    Janosik Sieniawa - Delta Pieniążkowice Klasa B - Gr. 1
  • 12:00
    KS Luboń Skomielna Biała - Unia Naprawa Klasa B - Gr. 1
  • 12:00
    Skałka Rogoźnik/Stare Bystre - Grel Trute Klasa B - Gr. 1
  • 12:00
    Lepietnica Klikuszowa/Obidowa - Szarotka Rokiciny Podhalańskie Klasa B - Gr. 1
  • 12:00
    Łęgi Nowa Biała - Zor Frydman Klasa B - Gr. 2
  • 15:00
    Lubań Maniowy - Zapora Kluszkowce II - Gronik Gronków Klasa B - Gr. 2
  • 15:00
    Spisz Krempachy - Spływ Sromowce Wyżne Klasa B - Gr. 2
    16.05
zobacz więcej
reklama