24.04.2021 | Czytano: 6297

Klasa A: Dzieje się na podhalańskich boiskach (+2 galerie)

Po przerwie jaką pandemia koronawirus zafundowała rozgrywkom podhalańskiej klasy A boiska znów zaczęły tętnić życiem. Co prawda w sanitarnym reżimie, co prawda bez udziału kibiców, ale lepsze to, niż dalszy zakaz.

ZKP ASY Zakopane - Orkan Raba Wyżna 0:4 (0:2)
0:1 Filipek 17
0:2 Margosiak 19
0:3 Filipek 67
0:4 Filipek 79
ZKP: Paszuda - Bukowski, Bartos, Berbeka, Celej, Fąfrowicz, Pietrzak, Pałka M., Marusarz, Majerczyk, Podosek, Welon, Czerwiński, Pałka Sz., Gruca, Tyle, Leks, Gąsienica-Kaspruś
Orkan: Szklarz T. - Gromczak, Świder, Zając, Lenart, Gacek, Saleh, Kasiniak, Filipek, Margosiak, Grawski, Szklarz M., Możdżeń, Brynkus, Pałasz, Warciak

GKS Łapsze Niżne - KS Zakopane 2:0 (0:0)
1:0 Topór (Bryja) 48
2:0 Topor (Bryja) 58
GKS: Arendarczyk - Borowski, Waksmundzki, Sztuczka, Chmiel, Nowobilski, Brynczka, Bryja P., Handzel, Szewczyk, Topór, Bryja M., Bogaczyk, Sulir, Babiarz, Białoń
Zakopane: Styrczula - Stopka, Floryn, Miśkowiec, Cudzich, Żelechowski, Kaczmarek, Palmrich, Borzęcki, Szczygieł, Diaz, Król, Pawlik, Gniadzik

27’ - błąd obrońcy Zakopanego przy wprowadzaniu piłki, Szewczyk w sytuacji sam na sam uderza obok słupka
35’ - zmiana w Zakopanem Gniadzik wchodzi za Kaczmarka
42’ - żółta kartka dla Marka Chmiela
48’ - GOL! 1:0! Zagranie Pawła Bryji z lewej trony. Arek Topór technicznym strzałem pokonuje bramkarza
55’ - żółta kartka dla Cudzicha
58’ - GOL! 2:0! Piękny przerzut przez boisko do Pawła Bryji, który mija rywala w polu karnym i uderza w bramkarza. Topór dobija i zdobywa gola.
64’ - zmiana w GKS Łapsze nożne, Sulir za Handzla
66’ - zmian w Zakopanem, Król za Szczygła
76’ - szybki kontratak GKS - zagranie Bryji w pole karne, Topór uderza obok słupka
83’ - zmiana w GKS Białoń za Sztuczkę
86’ - zmiana w GKS Bogaczyk za Szewczyka
90’ - zmian w GKS Babiarz za Brynczkę
90’ - żółta kartka dla Sulira

Biali Biały Dunajec - Skawianin Skawa 0:4 (0:3)
0:1 Borzęcki 4
0:2 Wójciak 8
0:3 Bielarczyk. 34
0:4 Porębski 60
Biali: Franosz A. - Łukaszczyk K., Pańszczyk, Gąsior, Łukaszczyk A., Tobiasz, Karpiel, Kliś, Franosz W., Łukaszczyk P., Bobak, Skupień W., Jamrozowicz, Skupień D., Tylka, Styrczula A.
Skawianin: Siepak - Chyła, Wójciak P., Miśkowiec, Kojs, Wójciak K., Porębski, Bielarczyk B., Kadzik, Borzęcki, Bielarczyk P., Wójciak T.

Zawrat Bukowina Tatrzańska - Przełęcz Łopuszna 4:1 (4:0)
1:0 Marcin Grela 6
2:0 Damian Janczy 10
3:0 Stasik 16
4:0 Janczy z rzutu wolnego 30
4:1 Łęczycki z rzutu karnego 69
Zawrat: Wcisło - Cudzich, Kuchta W., Gutt, Zarycki, Chowaniec, Janczy, Rzadkosz Ł., Leniewicz, Stasik, Grela M., Ustupski, Rzedkosz D., Grela G., Budz, Papież, Kuchta J.
Przełęcz: Kolasa - Chmielak M., Chowaniec B., Ambrol, Maciasz, Chowaniec W., Łęczycki, Wincek P., Ligęza, Chowaniec Sz., Chmielak D., Klamerus D., Wincek Ł., Chowaniec K., Klamerus A.

2' - w sytuacji "oko w oko" lepszy golkiper Przełęczy.
7' - GOL! 1:0 dla Zawratu. Składna akcja lewą stronę Marcina Greli, zwód na prawa nogę i strzal z 20 metrów po długim rogu
10' - GOL! 2:0 dla Zawratu. Damian Janczy podaje prostopadle do Michała Stasika, ten mija obrońcę, strzela w krotki rog i pilka przełamuje palce bramkarza i wpada do bramki
16' - GOL! 3:0 dla Zawratu - Chowaniec mija obrońcę z z siatka, dogrywa do Stasika wzdłuż pola karnego, Michał przyjmuje i strzela obok bramkarza
24' - po rzucie rożnym piłka minęła pierwszą linię zawodników, zaskoczyło to Ligięzę, który posłał piłkę głową nad poprzeczką.
26' - prostopadłe podanie Cudzicha-Bularza za linię obrony Przełęczy, Michał Stasik strzelił za lekko.
30' - GOL! 4:0 dla Zawrat. Faulowany grela. Rzut wolny wykonuje Janczy 5 metrów od narożnika pola karnego przy końcowej Lini. Strzela po długim rogu i pilka wpada w okienko
37' - Karol Chowaniec uderza po dłuższym słupku, broni Kolasa, ale podczas interwencji doznaje kontuzji. W jego miejsce wchodzi D. Klamerus.
42' - Strzał z rzutu wolnego Łęczyckiego nie sprawił trudności Wcisło.
43' - D. Chmielak próbował, ale piękną robinsonadą popisał się Wcisło.
59' - Strzał z bliskiej odległości gracza Zawratu, przytomnie zachowuje się D. Klamerus.
60' - Zamieszanie po rzucie rożnym przy bramce Zawratu, zablokowany strzał i tylko kolejny korner dla gości.
68' - GOL! Rzut karny dla Przełęczy podyktowany za faul. Łęczycki pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki pokonuje Wcisło.
71' - strzał Zawratu zmierzał po raz kolejny w "okienko". Tym razem golkiper na posterunku.
82' - D. Klamerus wyszedł wysoko w pogoni za piłką, próba lobu zza szesnastki zawodnika Zawratu niecelna.
84' - strzał Budza niecelny.

Dunajec Ostrowsko - Lubań Tylmanowa 0:3 (0:2)
0:1 Traczyk 15
0:2 Ligas 42
0:3 Komorek 65
Lubań: Henryk Gołdyn - Łukasz Kozielec, Łukasz Babik, Krystian Hebda, Grzegorz Gołdyn, Stanisław Gołdyn, Patryk Zep, Marcin Talarczyk, Marcin Ligas, Maciek Ligas, Damian Pierzchala. rezerwowi: Tadeusz udziela, Rafał Komorek, Bogdan Zacher, Wojciech Noworolnik, Piotrek Kwit, Albert Kozielec.

15' - GOL! Szybka klepka talarczyka z Zepem i Talarczyk pięknym strzałem wyprowadza Lubań na prowadzenie
19' - Kąśliwy strzał z rzutu wolnego Ostrowska obok bramki
29' - Akcja drużyny z Tylmanowej zakończona strzałem obok bramki
35' - S. Gołdyn wyprowadza akcje ale strzela nad bramka
40' - S. Gołdyn sam na sam z bramkarzem bramkarz gości góra
42' - GOL! Wspaniały kontraatak piękna wrzutka M. Ligasa, obrona bramkarza dobitka i bramka dla Tylmanowej
50' - Strzał na bramkę Marcina Ligasa pięknie interweniuje obrońca Ostrowska
60' - Pięknie zagranie s. Goldyna do Ligasa który mija brakarza ale strzela obok bramki
65' - GOL! Grzegorz Gołdyn zagrywa do rewelacyjnie spisującego się Ligasa, ten podaje przed pole karne gdzie świetnie znalazł się Komorek, przyjęcie i strzał po długim rogu
70' - Akacja lewa strona zakończona przez zawodnika Ostrowska obok bramki
80' - Komorek sam na sam z bramkarzem strzał obok bramki
88' - Akcja Ostrowska ale strzał obok bramki

2:4 Brynczka 90’ (Myśliwiec)
Bór: Pyrek – M. Kozioł, Gąsiorek, Michalec, Sz. Kozioł (65’ P. Potoczak), Guroś (55’ Wróbel), M. Potoczak (80’ Kudasik), Dutkiewicz, M. Grzywnowicz, Brynczka, Myśliwiec
Orawa: Potaczek (80' Krzysiak) - Joniak, Belciak M., Kapusiciak, Smutek, Sarniak (90 Brzakala), Sikora, Kasprzak P., Pohrybniy (6'Kasprzak), Belciak D., Andrasiak (78' Smutek M.)

Bardzo dobry początek meczy w naszym wykonaniu - powiedział trener Orawy Dariusz Brząkała. - Realizowaliśmy plan w 100% i to przyniosło efekty. Prowadznei 0:3 na koniec pierwszje połowy pozwoliło troszkę spokojniej podejść na drugą część. To troszkę nas zgubiło bo inicjatywę przejęli gospodarez. W 70 minucie podczas interwencji kontuzji doznał nasz bramkarz Tomasz Potaczek, który świetnie spisywał sie w bramce. Jego miejsce zajął debiutujący Michał Krzysiak, którego także muszę pochwalić.
Od 70 minuty cierpieliśmy i graliśmy słabo, jednak udało się dołożyć bramkę w końcówce i dowieźć wynik. Jestem bardzo zadowolony z postawy moim zawodników!

Bramki dla Orawy:
1' po zablokowanym strzale Piotra Kasprzaka, Damian Bełciak przejął piłkę i strzelił w prawy róg bramki.
26' Damian Bełciak z rzutu wolnego
44' Damian Bełciak po prostopadłym podaniu wychidzi na pozycje sam na sam i zdobywa brakmę
80' Marcin Smutek strzałem z poza pola karnego

Gorce Rdzawka - Wierchy Lasek 4:0 (4:0)
1:0 Wójciak
2:0 Wójciak
3:0 Stolarczyk
4:0 Wójciak
Gorce: Filas D. - Lesniak, Zając, Filas M., Wójtowicz, Stolarczyk, Korczak, Worwa, Jasieniak, Polak, Wójciak, Kapłon, Jurzec, Skrzypoń
Wierchy: Nykaza J. - Jaróg, Bocheński, Plewa, Nykaza R, Trzoniec, Plewa Mateusz, Gał B., Włodarczyk, Chorążak, Duda K., Duda M, Gał M., Plewa Marcin, Cisoń, Krupa

3'-  po doskonałym dośrodkowaniu  Korczaka z prawego sektora boiska Wójciak efektownie dopełnia formalności umieszczając piłkę pod poprzeczką
4' - po rzucie rożnym Korczak przejmuje piłkę  i fantastycznym podaniem uruchamia Wójciaka który pewnym strzałem głową zamyka wynik spotkania
39' - Korczak adresuje piłkę do Wójciaka, ten ogrywa obrońcę w polu karnym, i uderza w interweniującego Nykazę, który jednak przy dobitce był już bezradny
​40' po rzucie rożnym Korczak przejmuje piłkę i fantastycznym podaniem uruchamia Wójciaka który pewnym strzałem głową zamyka wynik spotkania

KS Lokomotiv Chabowka – Skalni Zaskale 4:4 (3:1)

ds/wo/ zdj. Krzysztof Garbacz, Piotr Korczak

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale