27.05.2009 | Czytano: 1485

Agata Dudek medalistką w Wiedniu

W miniony weekend kilkoro judoków z klubu ZKJ Yamabushi Zakopane uczestniczyło w wielkim międzynarodowym turnieju, jaki rozgrywany był w Wiedniu. Wzięło w nim udział ponad 500 judoków z 8 europejskich krajów. Rywalizacja toczyła się w kilku kategoriach wiekowych od zawodników urodzonych w 1990 roku do judoków 13 letnich i młodszych z rocznika 1997-99.

W tym silnie obsadzonym turnieju brązowy medal wywalczyła zakopianka Agata Dudek startująca w najmłodszej kategorii w wadze +63 kg. Z pozostałych naszych zawodników najlepiej zaprezentował się Mateusz Kuczyński syn trenera Tadeusza Kuczyńskiego, który zajął 5 miejsce w wadze do 73 kg. W wadze do 55 kg 7 lokatę wywalczył Wojciech Styrczula. Nasi zawodnicy uczestniczyli w tym turnieju dzięki sponsorom w transporcie Tadeuszowi Słodyczce i Robertowi Włosińskiemu.