02.05.2009 | Czytano: 2026

Rekordy… (+zdjecia)

Lekkoatleci MMKS Rabka Zdrój udanie rozpoczęli sezon. Szczególnie wyniki gwiazdy klubu, Bartka Peruckiego, nie tylko lekkoatlety, ale i doskonałego koszykarza, trzeba ocenić bardzo wysoko. Bił rekordy i…pojechał na zgrupowanie kadry.

Plonem startów w Chorzowie i Sosnowcu są dwa rekordy szkoły - na 200 metrów (24,31sek. ) ustanowiony przez Bartka Peruckiego i Natalii Wawryków na 600 metrów -1.46,32 sek. Z kolei Klaudia Derek ustanowiła rekord życiowy pchnięcia 4-kilogramową kulą, wynikiem 8,45 metrów. W tej samej konkurencji świetnie zaprezentowała się Magda Kubińska.

- Wyniki uzyskane przez naszych zawodników są dobrym prognostykiem przed rozpoczynającym się sezonem, w którym naszym nadrzędnym celem jest zdobycie kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mówi Wiesław Perucki. - Po zawodach w Sosnowcu Bartek udał się na zgrupowanie kadry wojewódzkiej juniorów do Spały, gdzie pod okiem trenera Mirosława Włodarczyka będzie doskonalił technikę skoku wzwyż. Następny start planujemy 10 maja na odnowionym stadionie AWF Kraków.

Tekst Stefan Leśniowski
Zdjęcia Wiesław Perucki www.mks.rabka.pl

Komentarzereklama