25.04.2009 | Czytano: 1473

Mistrzostwo dla Gorców

W Krakowie odbyły się drużynowe mistrzostwa Małopolski młodzików w tenisie stołowym. Świetnie zaprezentowali się młodzi pingpongiści nowotarskich Gorców, którzy sięgnęli po złoty medal i to w przekonywującym stylu, pokonując wszystkich rywali w stosunku 3:0. Marsz po złoty medal rozpoczęli od wygranej z Bronowianką Kraków...

 Marcin Wąsik nie dał najmniejszych szans Pawłowi Gawlikowi ( 3:0), a Filip Subik również „na sucho” rozprawił się z Bartoszem Kucharskim, synem Leszka - wielokrotnego uczestnik mistrzostw Europy i świata oraz igrzysk olimpijskich, obecnie trenera. Również 3:0 wygrała nowotarska para Wąsik – Damian Magulski.

W półfinale góralom nie sprostali tenisiści Skawy Wadowice. Wąsik 3:0 pokonał Artura Bogunię, a Magulski 3:2 Bartosza Gizę. W grze podwójnej wspomniany wyżej duet nie dał najmniejszych szans wadowiczanom.

Również w finale Spektrum Słopnice poległo 3:0, chociaż pierwszy pojedynek Subika z Adrianem Kaimem dostarczył sporych emocji. Nowotarżanin dopiero w piątym secie przełamał opór przeciwnika. Za to Wąsik na luziku 3:0 pokonał Łukasza Matusiaka, identycznym wynikiem zakończyła się gra podwójna.

Stefan Leśniowski

Komentarze

reklama