21.04.2009 | Czytano: 1510

„Złoty” Mikołaj

W hali KS Bronowianka w Krakowie odbyły się indywidualne mistrzostwa województwa małopolskiego juniorek i juniorów w tenisie stołowym. Świetnie w nich spisali się reprezentanci nowotarskiej celuloidowej piłeczki. Szczególnie jego męskie grono. Pingpongiści Gorców Juta zdobyli osiem medali – dwa złote, tyleż srebrnych i cztery brązowe.

Dwa razy złoty medal zawisł na szyi Mikołaja Kierskiego, który nie znalazł pogromcy w grze singlowej, a potem wspólnie z Klaudią Jaśkowiec z Bronowianki Kraków ( złotą medalistką singla) okazali się najlepsi w grze mieszanej.

Nowotarżanin w grze pojedynczej w pokonanym polu pozostawił Radosława Mleczko (Olimpia Bucze) oraz swojego kolegę klubowego Adriana Bukowskiego. Drugi brązowy krążek wywalczył Adrian Kopczyk z Opoki Trzebinia. Pozostali zawodnicy Gorców sklasyfikowani zostali na miejscach: 5. Jakub Czyszczoń, 6. Tomasz Klocek, 7-8. Szymon Kierski, 9-12. Marcin Wąsik, 17-24. Damian Magulski, 25-32. Stanisław Antoszek i Filip Subik, 33-43. Dawid Kutyła.

W grze mieszanej srebrny medal zdobył duet Adrian Bukowski (Gorce) i Magdalena Gołda (Bronowianka), a dwa krążki z brązowego kruszcu padły łupem Marcina Wąsika ( gra w parze z Karoliną Krzysik (Bronowianka) i Szymona Kierskiego (z Karoliną Dutką z Nowego Sącza). Na piątym miejscu uplasował się Jakub Czyszczoń ( z Iwoną Remiasz; Start Nowy Sącz) i Tomasz Klocek z koleżanką klubową Aleksandrą Mozdyniewicz. Na dziewiątym miejscu sklasyfikowano Stanisława Antoszka z Natalia Kłaput (Bronowianka).

W deblu Mikołaj Kierski i Jakub Czyszczoń uznali wyższość tylko braciom Radosławowi i Bartłomiejowi Mleczko (Olimpia Bucze). Brązowy medal wywalczyła para Adrian Bukowski i Tomasz Klocek wspólnie z Konradem Talarem (Szczawa) i Przemysławem Osiką (Olimpia Bucze). Miejsca nowotarskich duetów: 5. Wąsik – Sz. Kierski i Antoszek – Damian Magulski, 9. Kutyła – Subik.

W juniorkach już tak radośnie nie było. Nowotarski tenis reprezentowała tylko Aleksandra Modzyniewicz, która w grze pojedynczej sklasyfikowana została na miejscach 17-19. W grze podwójnej wspólnie z Karoliną Krzysiek (Bornowianka) zajęła dziewiąte miejsce.