29.03.2009 | Czytano: 1720

Remis na zakończenie (+zdjecia)

Tenisiści Gorców Nowy Targ występujący w drugiej lidze zakończyli tegoroczne ligowe zmagania wynikiem nierozstrzygniętym ze Spektrum Słopnice...

Początek spotkania nie wróżył nic dobrego góralom, którzy w pierwszej sesji gier pojedynczych wyszli w dwupunktowym mankiem. Tylko Tomasz Klocek wygrał z Romanem Piwowarczykiem w czterech setach. Bliski wygrania był Jakub Czyszczoń, który w piątym secie prowadził 9:7 z Damianem Zającem. Niestety przegrał cztery piłeczki z rzędu i odchodził od stołu z markotną miną. Języczkiem u wagi okazały się gry podwójne, obie zakończyły się triumfem nowotarżan. W drugiej serii gier singlowych wygrywano na przemian. Mikołaj Kierski ograł Zająca, a Czyszczoń nie sprostał Pawłowi Madzuli. To rozegrało się na pierwszym stole.
Na drugim - Adrian Bukowski rozprawił się w trzech setach z Piwowarczykiem, lecz Klocek uległ Grzegorzowi Palaczowi.

Gorce Juta Nowy Targ – Spektrum Słopnice 5:5
I stół:
Mikołaj Kierski – Paweł Madzula 0:3 (7:11, 0:11, 7:11),
Jakub Czyszczoń – Damian Zając 2:3 (12:14, 11:5, 9:11, 11:7, 9:11),
Kierski, Czyszczoń – Grzegorz Palacz, Madzula 3:2 (10:12, 7:11, 11:3, 11:4, 11:4),
Kierski – Zając 3:0 (11:5, 17:15, 11:4), Czyszczoń – Madzula 0:3 (2:11, 7:11, 9:11);