26.03.2009 | Czytano: 1290

Srebro i brąz

Skoczkowie rozpoczęli mistrzostwa Polski od konkursu drużynowego. W Szczyrku na skoczni HS 106. Pierwsze złote medale zawisły na szyjach zawodników Wisły Ustronianki, którzy zdeklasowali konkurentów. Druga w konkursie Wisła I Zakopane straciła do zwycięzców 55, 5 pkt. Pół punktu mniej mieli skoczkowie Startu Krokiew I Zakopane. Tuż za „pudłem” znalazł się drugi zespół Wisły Zakopane.

W pierwszym „garniturze” Wisły najdalej skakał Łukasz Rutkowski, który w pierwszej serii lądował na setnym metrze, a w drugiej próbie dorzucił do tego jeszcze metr. Otrzymał najwyższą notę w zespole 252,5 pkt. Drugi był Dawid Kubacki – 232 ( 95,5 i 96,5), trzeci Klemens Murańka – 218 ( 86,5 i 99,5), a Marcin Bachleda miał najgorszy wynik w zespole 215, 5 pkt (95 i 90,5).

Brązowy medal dla Startu Krokiew I wywalczyli: Grzegorz Miętus – 247 (110 i 98), Jakub Kot - 239 (96 i 99), Krzysztof Miętus – 219,5 (86,5 i 100,5) i Maciej Kot – 212 (88,5 i 95).
Czwarte miejsce (870 pkt) zajął drugi zespół Wisły Zakopane w składzie: Robert Mateja, Wojciech Skupień, Tomasz Pochwała i Krystian Długopolski.
Na piątej pozycji sklasyfikowano drugi team Startu Krokiew – Wojciech Gąsienica Kotelnicki, Kamil Kowal, Dawid Kowal, Andrzej Zapotoczny. Ósmą ekipą mistrzostw została Wisła III Zakopane, na 10. pozycji – mimo dobrego skoku Kamila Stocha – znalazł się Poroniec Poronin, a drugą dziesiątkę otwarł AZS Zakopane. Na 13. miejscu sklasyfikowani zostali skoczkowie trzeciego zespołu Startu Krokiew.

Tekst: Stefan Leśniowski