26.03.2009 | Czytano: 1471

„Złoto” Galewicz

W drugim dniu mistrzostw Polski w biegach narciarskich, które rozgrywane są w Jakuszycach, rywalizowali juniorzy. Biegacze z naszego regionu wzbogacili swoje medalowe konto o jeden krążek. Jeden, ale z jakiego kruszcu – najszlachetniejszego.

Wywalczyła go reprezentantka Porońca Poronin Martyna Galewicz, w biegu masowym na 15 km technika klasyczną. Pokonała Justynę Mordarską z UKN Pod Stróżą Miszkowice o 2:18,7, a prawie o 5 minut brązową medalistkę Beatę Szymańczak z AZS AWF Katowice.
Mistrzem Polski w kategorii juniorów na dystansie 30 km ze startu wspólnego „klasykiem” został zawodnik AZS AWF Katowice Krzysztof Stec. „Nasi” poza „pudłem”. Dopiero szósty na mecie zameldował się Michał Wróblewski (AZS Zakopane), a za nim finiszowali kolejny reprezentanci Podhala – Maciej Nędza Kubiniec (Regle Kościelisko) i Krystian Kobylański (AZS).