13.12.2025 | Czytano: 912

PŚ. Junior ponownie najlepszy

Kacper Tomasiak zachwycił po raz kolejny, plasując się na piątym miejscu na półmetku zawodów Pucharu Świata w Klingenthal. I choć w drugiej serii zanotował spory spadek, i tak był najlepszym z Polaków.



 
18 latek wylądował w pierwszej serii na 134 metrze. Piątego miejsca nie obronił Tomasiak. Jedynie 126,5 kosztowało go spadek na 18. miejscu. I tak był jednak najlepszym z Polaków. Kamil Stoch został sklasyfikowany 20., Maciej  Kot na  25, a Piotr Żyła na 28 miejscu. Odpali w pierwszej serii Paweł Wąsek i Dawid Kubacki.
 
Domen Prevc pofrunął na 142,5 m. w ładnym stylu, col  dało Słoweńcowi wyraźną przewagą po pierwszej rundzie. W finale lider nie pozostawił złudzeń. Pofrunął 143 metry i nie dał żadnych szans rywalom. Wygrał z olbrzymią przewagą 25,5 pkt nad drugim Stefanem Kraftem (129. podium w karierze). Trzeci był najlepszy z gospodarzy – Philipp Raimund.
 
Stefan Leśniowski
 
 

Komentarze







reklama