Już sam początek zawodów zapowiadał rekordowy poziom – na starcie stanęło aż 94 zawodników, co jest drugą największą frekwencją w historii zawodów.
Do rywalizacji przystąpili reprezentanci siedmiu klubów. Gospodarzem i najbardziej liczą drużyną była Podhalańska Sekcja Akrobatyczna, ale mocną ekipę przywieźli również stali bywalcy – Screamo Nowy Sącz oraz RH Tricks z Łącka, uczestniczący w zawodach od samego początku. Po raz czwarty pojawili się także akrobaci z Acrodreams Gorlice, a publiczność po raz pierwszy mogła podziwiać młodych zawodników aż z czterech krakowskich klubów: Protricks, Legion Tumbling, Eleven Dance Studio oraz Victoria Dance Academy.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Krościenko nad Dunajcem, Stanisław Tkaczyk, który osobiście dopingował zawodników:
– „Jeżeli będziemy rozwijać młodzież, będziemy mieć zdolnych sportowców” – podkreślił w przemówieniu otwierającym imprezę.
Rywalizacja toczyła się w sprawdzonej formule „bitew”, w aż ośmiu kategoriach wiekowych. W eliminacjach zawodnicy występowali w parach, a zwycięzca awansował dalej. Każdy element – od brawury po precyzję lądowania – był skrupulatnie oceniany przez doświadczone grono sędziowskie: Rafała Ziajkiewica, Tobiasza Palucha i Nicolę Kulińską, którzy sami w przeszłości startowali w Pucharze Janosika.
Z roku na rok poziom rośnie, a tym razem liczył się dosłownie każdy detal wykonywanych akrobacji.
Po Puchar Janosika w swoich kategoriach sięgnęli tym razem:
- Klara Głowacz (Podhalańska Sekcja Akrobatyczna)
- Karolina Zygmuntowicz (Podhalańska Sekcja Akrobatyczna)
- Marta Cebula (RH Tricks)
- Zuzanna Zubek (Podhalańska Sekcja Akrobatyczna)
- Wiktoria Chrobak (Podhalańska Sekcja Akrobatyczna)
- Patrycja Dyda (Podhalańska Sekcja Akrobatyczna)
- Miłosz Hamiga (Screamo Nowy Sącz)
- Rafał Stec (Screamo Nowy Sącz)
Łącznie rozdano 24 pięknych medali dedykowanych pod zawody, a wykonanych przez firmę Studio Lasera ze Starego Sącza. Zwycięzcy oprócz nagród rzeczowych odebrali również wyjątkowe statuetki oraz przepiękny album autorstwa Roberta Sikory „Pieniny Małe Góry o Wielkim Uroku”
Każdy uczestnik wyjechał z Krościenka z pamiątkowym medalem, dyplomem, oryginalną koszulką przygotowaną specjalnie na tę edycję oraz pakietem lokalnych pamiątek, których fundatorem była Gmina Krościenko.
Tegoroczną – siódmą edycję Pucharu Janosika wspierali:
- Gmina Krościenko nad Dunajcem oraz Centrum Kultury i Promocji w Krościenku – główni sponsorzy
- Termy Szaflary, roGEO Studio Architektura i Geodezja, Usługi Remontowo-Budowlane Marcin Chlebek (Ochotnica Górna), Cukiernia Piotrowscy, Kinga Pienińska, Oshee, Wioletta i Łukasz Strama oraz Agnieszka Gondek
Freestylowa akrobatyka sportowa to połączenie odwagi, siły i niesamowitej kreatywności. Siódma edycja Pucharu Janosika udowodniła, że Krościenko nad Dunajcem staje się stolicą tej niezwykłej dyscypliny w Polsce, a rywalizacja młodych akrobatów z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze kibiców i sponsorów.
Mat. Prasowy










