18.06.2024 | Czytano: 839

Podhale Grappling Academy na Słowacji

Podhale Grappling Academy po raz pierwszy wzięło udział w prestiżowych zawodach ADCC na Słowacji. 
Drużyna, licząca 16 zawodników, z dumą reprezentowała klub na arenie międzynarodowej. To największa liczebnie ekipa, jaką kiedykolwiek wystawił na zawody, co świadczy o dynamicznym rozwoju akademii.
 
- Zawody ADCC na Słowacji były dla nas wyjątkowym doświadczeniem i ogromnym krokiem naprzód. Jesteśmy dumni z naszych zawodników i trenerów, którzy nieustannie dążą do doskonałości. Wracamy z czterema medalami i niezapomnianymi wspomnieniami, gotowi na kolejne wyzwania i sukcesy.
 
Osiągniecia są dowodem ciężkiej pracy i zaangażowania zawodników oraz trenerów.
 
Złoty Medal
 
Dima Fomenko: Złoty medal w kategorii średniozaawansowanych 83 kg. Dima, trener MMA, wygrał wszystkie walki przez poddanie, co jest ogromnym osiągnięciem. Startował również w kategorii Absolut (bez podziału wagowego), gdzie wygrał jedną walkę, jednak w kolejnej musiał uznać wyższość przeciwnika.
 
Srebrne Medale
 
Młodzieżowa grupa U14 również pokazała się z najlepszej strony, zdobywając trzy srebrne medale:
 
Stanisław “Stasiu” Milan  w kategorii U12 +50 kg., Natan Mirga w U14 -55 kg,  Adrian Kalata w U14 -45 kg.
 
Każdy z nich wygrał wszystkie walki, przegrywając dopiero w finałach swoich kategorii.
 
Występy Trenerów i Zawodników
 
Arthur Przybecki: główny trener startował w kategorii Pro, gdzie przegrał na punkty w pierwszej walce ze zwycięzcą kategorii. W kategorii Absolut Pro pierwszą walkę wygrał przez poddanie doświadczonego lokalnego zawodnika w mniej niż minutę, ale niestety w następnej walce odpadł z drabinki.
 
Pozostali zawodnicy startowali w kategoriach początkujących, zdobywając cenne doświadczenie i wygrane pojedynki, choć tym razem nie udało się stanąć na podium. Wśród nich byli: Kacper Wisła, Józef Gondzik, Piotr Dulak, Kuba Kokalik, Grzegorz Mirek, Kuba Cieślak, Michał Chowaniec, Jan Bogdanowski, Przemek Krupa, Patryk Dembiec, Niko Mąka.
 
Podziękowania
 
Chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność wszystkim, którzy wsparli naszą akademię i umożliwili udział w tych zawodach:
 
Gmina Szaflary: Dziękujemy za wsparcie naszej społeczności i klubu.
Kombinat Treningu Sebastian Mrugała: Dziękujemy za dbanie o formę fizyczną naszych zawodników.
Malik Części Samochodowe i Topdom Nieruchomości: Dziękujemy za wsparcie finansowe i logistyczne.
Johanna Solt (by.solt.photo): Dziękujemy niezwykle utalentowanej pani fotograf, która towarzyszyła nam na zawodach i potrafiła uchwycić emocje jak nikt inny swoim aparatem.
Firma Góral 
Dziękujemy za udostępnienie nam komfortowego busa potrzebnego na ten wyjazd.
 
Materiał prasowy. opr/ sles
 

Komentarzereklama