09.06.2024 | Czytano: 3133

Klasa Okręgowa: Feta w Jordanowie! (+ zdjęcia)

Losy bezpośredniego awansu ważyły się do ostatnich sekund potyczki Jordana z Huraganem. Po końcowym gwizdku cieszyli się gospodarze. Gracze Huraganu walczyli do ostatniej akcji, z niecierpliwością wyczekiwać będziemy ich barażowych spotkań.

Zdecydowanie odważniej od pierwszych minut ruszyli gospodarze. Już w przeciągu premierowych pięciu minut dwie świetne okazje miał Szymon Wróbel. Za pierwszym razem Huragan uratował słupek, za drugim dobrze interweniujący Grzegorz Antolak. Jordan dopiął swego po pół godzinie gry. Klasycznie sprawy w swoje nogi wziął niezawodny duet napastników. Podawał Jakub Porębski, a kończył najlepszy strzelec ligi okręgowej – Michał Gancarczyk. Do przerwy gospodarze zasłużenie prowadzili. Po wznowieniu gry oglądaliśmy kompletnie inne spotkanie. Goście zdominowali rywala, który miał problemy z utrzymaniem się przy futbolówce. Podopieczni Radosława Antolaka cierpliwie budowali akcje, a ich starania golem zwieńczył sam grający trener. Mimo osłabienia po czerwonej Kartce dla Bartłomieja Mroszczaka, Huragan walczył do ostatnich sekund. Interwencją na wagę mistrzostwa w doliczonym czasie gry popisał się Maksymilian Teper.

Momenty były:
2 – Pierwsza akcja pod bramką Huraganu. Z szesnastego metra, Wróbel uderza płasko prosto w prawy słupek!
4 – Druga szansa przed Wróblem. Tym razem pomocnik uderzał z rzutu wolnego, a jego strzał skierowany w krótki róg skutecznie paruje G. Antolak.
23 – Chowaniec na lewej stronie szesnastki, strzela zbyt lekko by sprawić problemy Teperowi.
31 – GOL 1:0! Porębski z prawej flanki posyła płaskie podanie w okolice ósmego metra. Gancarczyk czubkiem buta sprytnie trąca piłkę , a ta wpada do sieci przy lewym słupku.
37 – Soczyste uderzenie Hanusiaka ląduje w koszyczku G. Antolaka.
39 – R. Antolak z rzutu wolnego wprost w szczelny mur graczy Jodana. Poprawka przelatuje daleko obok lewego pręta bramki.
48 – Ładna akcja Huraganu prawym sektorem boiska. W końcowej fazie dośrodkowuje Jurzec, a na piątym metrze obok słupka główkuje Chowaniec.
59 – Po rzucie wolnym, do wybitej za szesnastką futbolówki doskakuje Mroszczak. Strzał skierowany po dalszym rogu paruje Teper.
60 – GOL 1:1! Zagranie Pragnącego do R. Antolaka. Miezrony strzał grającego trenera Huraganu wpada do siatki przy prawym słupku.
68 – Po dośrodkowaniu Jurca z rzutu rożnego, Mlak główkuje na piątce tuż nad poprzeczką.
78 – Druga żółta kartka dla Mroszczaka i w konsekwencji czerwona. Huragan kończy w liczebnym osłabieniu.
84 – Pierwszy strzał Jordana w drugiej połowie. Radoń przekłada sobie piłkę w szesnastce, ale jego uderzenie na korner paruje G. Antolak.
87 – Szybkie wznowienie Wojciaka z rzutu wolnego w poszukiwaniu Gancarczyka. Napastnik gospodarzy uderza z ostrego kąta obok przeciwległego pręta bramki.
90+4 – Jedna z ostatnich akcji meczu. Do rzutu wolnego na 20 metrze podchodzi R. Antolak. Jego uderzenie mija mur, ale interwencją na wagę awansu popisuje się Teper!

Jordan Jordanów – Huragan Waksmund 1:1 (1:0)
1:0 Gancarczyk (Porębski) 31
1:1 R. Antolak (Pragnący) 60
Jordan: Teper – Tyrpa, J. Bachul, Wróbel (70 Jochymek (77 Rączka)), Dziadkowiec, Wójciak, Moskalski, P. Bachul, Hanusiak (73 Kulak), Porębski (73 Radoń), Gancarczyk
Huragan: G. Antolak – Mlak, Stawicki, Mucha, Jurzec, Pragnący (82 Kamiński), Mroszczak, Chmielak (70 Kowalczyk), R. Antolak, Kawula, Chowaniec