01.06.2024 | Czytano: 2386

Babilon MMA 45 na żywo: Szybkie wygrane Karkuli i Pitonia (+dwie galerie)

Po raz drugi w Nowym Targu odbyła się gala Babilon MMA. Poprzedni raz stolica Podhala gościła ją dwa lata temu.

Łącznie na karcie walk znalazło się dziesięć pojedynków zarówno zawodowych jak i semi-pro. Osiem na zasadach MMA, a dwie w formule K1. Organizatorzy mieli problemy z ustaleniem karty, z powodu kontuzji zawodników, którzy mieli wystąpić w gali. Miejscowi kibice czekali na walki zawodowe swoich fighterów -   Adama Muzyki w wadze lekkie (do 70 kg) z Marcien Skrzekiem oraz w wadze ciężkiej (do 120 kg) Marcina Kalaty z Michałem Bednarskim. Górali nie zobaczyliśmy w klatce, z powodu urazów. Tego ostatniego zastąpił Jacek Kujtkowski, a Muzykę Leandro Barbosa.

Gala rozpoczęła się od walki semi-pro w wadze piórkowej (do 66 kg) pomiędzy Krystianem Jaroszem z teamu Hoły Nowy Targ z zawodnikiem z Żor Radosławem Przekwasem. Walka zakontraktowana była na trzy trzyminutowe rundy i górą był zawodnik z Żor. O jego jednogłośnym sukcesie zadecydowała cios w trzeciej rundzie, który powalił górala.  Radosław Przekwas wygrał  jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 29-28, 29-28)

W drugiej walce semi-pro, w kategorii do 68 kg, Maks Karkula pokonał Filipa Kaczorka przez techniczny nokaut. Szybki Karkula zaatakował nogi przeciwnika i sprowadził do parteru, w nim obadał go ciosami i  w drugiej rundzie, w 2 minucie i 28 sekundzie, sędzia przerwał walkę.

Szybka robota Stanisława Ogorzałka, który po niskich  kopnięciach na wykroczną nogę, pokonał w pierwszej rundzie, po minucie i 51 sekundach   Igora Krukowskiego. Była to walka K1 w limicie do 120 kg.

W wadze średniej (do 84 kg) wystąpił  miejscowy fighter Krzysztof Pitoń z łodzianinem Mateuszem Dominiakiem. Oba zadebiutowali w zawodowych walkach. Walka toczona na dystansie trzech rund po 5 minut. Nowotarżanin bardzo szybko, bo po 2 minutach i 9 sekundach, wygrał przez poddanie przeciwnika (skrętkówka).

Na tym pojedynku skończyły się emocje z udziałem zawodników z naszego regionu.  Kolejne walki na żywo:

Karta główna
65,8 kg: Krzysztof Geburek pokonał Sebastiana Olszowego  jednogłośnie (29-28, 30-27, 29-28).
120,2 kg: Jacek Kujtkowski pokonał Michała Bednarskiego  jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 29-28, 30-27)
93,0 kg: Sergiusz Zając pokonał Ramona Druma  przez techniczny nokaut (uderzenia w parterze) w rundzie pierwszej (2:19)
70,3 kg: Marcin Skrzek pokonał Leandro Barbosę (12-9) przez nokaut (lewy prosty) w drugiej rundzie.
77,1 kg K1: Rafał Dudek pokonał Dominika Zadorę jednogłośną decyzją sędziów (29-27, 30-26, 30-26).

Pojedynek o mistrzostwo Babilon MMA w kategorii piórkowej
65,8 kg: Paweł Polityło pokonał jednogłośnie na punkty Szymona Rakowicza 50-45, 50-45, 49-46