14.04.2024 | Czytano: 625

Zawodniczka UKS Romer Rabka-Zdrój Mistrzynią Polski (+zdjęcia)

Dzisiaj w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich (U16, U18, U20) oraz biegi o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego (U12 i U14). Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się zawodnicy UKS Romer Rabka-Zdrój.

Mistrzynią Polski w kategorii U16 została Martyna Jarosz, a Oliwia Zubrzycka w tym samym biegu zajęła 12 miejsce. W tej samej grupie wiekowej Mikołaj Słoński dobiegł na 21 pozycji. W U18 Szymon Szeliga zajął 26 miejsce, ostatnia z naszej ekipy w U20 wystartowała Karolina Piątkowska finiszując na 8 pozycji.
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi wśród których medale zdobyli:

2 miejsce Mieszko Zając (U12)

3 miejsce Nicola Zając (U12)

2 miejsce Piotr Łuniewski (U14)

W klasyfikacji drużynowej Pucharu Marszałka Województwa Śląskiego do której zaliczone zostały punkty z Mistrzostw Polski i biegów U12 i U14 UKS Romer Rabka-Zdrój zajął 1 miejsce!

Skład zwycięskiej ekipy: Martyna Tatoń, Hanna Polak, Nicola Zając, Mieszko Zając, Wiktoria Niezabitowska, Lilianna Filar, Nikola Głowacz, Abigail Matysiak, Karolina Pępkowska, Piotr Łuniewski, Martyna Jarosz, Oliwia Zubrzycka, Karolina Piątkowska, Szymon Szeliga, Mikołaj Słoński.