13.03.2024 | Czytano: 1483

MPJMł. Olifirczuk, Olifirczuk... (+zdjecia)

Trwa turniej, który wyłoni półfinalistów mistrzostw Polski juniorów. Dzisiaj w drugim dniu zawodów „Szarotki” skrzyżowały kije z Naprzodem.

To zdecydowanie mocniejszy rywal, niż ten, z którym wczoraj podopieczni Marka Ziętary wygrali 6:1. Janowianie też pewnie pokonali toruńskie Sokoły 8:1.

Mecz nie ułożył się dobrze dla „Szarotek”, które w piątej minucie straciły gola. Musiało to boleć, bo podczas gry w przewadze. „Urwał” się Ukrainiec Olifirczuk i nie dał szans na skuteczna interwencję Rydzoniowi. Dopiero po 10 minutach gry udało się góralom doprowadzić do wyrównania, ale na pierwszą przerwę schodzili z jednobramkowym mankiem. Kolejny raz dal o sobie znać Olifirczuk, który wczoraj torunianom zaaplikował trzy trafienia.

W drugiej tercji  wynik nie ulegał zmianie, mimo iż gospodarze  odwiedzali ławkę kar. Gdy wydawało się, że odsłona zakończy się bezbramkowo, osiem sekund przed jej zakończeniem Hudziak posłał krążek do nowotarskiej bramki. Janowianie wykorzystali grę w liczebnej przewadze.   Podhale znalazło się w trudnej sytuacji.

Byliśmy ciekawi jak nowotarżanie zareagują na stratę gola do szanki. Nie mieli nic do stracenia, zmuszeni zostali do pogoni za uciekającymi punktami.  Pogoń dość szybko została wstrzymana, bo kolejny raz swoje snajperskie umiejętności zaprezentował Olifirczuk.  Tym bardziej, że miejscowi nie pomagali sobie karami. W 59 minucie górale zdobyli gola i za moment trener ściągnął bramkarza (58:18). Manewr nie przyniósł zmiany wyniku.

MMKS Podhale Nowy Targ – Naprzód Janów Katowice 2:4  (1:2, 0:1, 1:1)
0:1 Olifirczuk (4:40 w osłabieniu)
1:1 Rusnak – Czyrkin – Zaręba (14:23)
1:2 Olifirczuk – Kowalczyk – Bednarek (15:16)
1:3 Hudziak – Bąk – Nakoneczny (39:52 w przewadze)
1:4 Olifirczuk – Bednarek (45:23)
2:4 Rusnak (58:04)
Podhale: Rydzoń -   Bocheński, Węglarczyk, Melniczuk, Błach, Sroka -   Budzyk, Gach, Czyrkin, Zaręba, Rusanak – Gudych, Stanek, Karpiński, Michalski, Kołtunik -  Kolendowicz, Jastrzębski.
Naprzód: Kowalik –  Łukaszewski, Kowalczyk, Olifirczuk, Bednarek, Panasiuk – Bąk, Strojny, Nakoneczny, Kosmęda, Hudziak – Gadzik, Stępień, Apiacionak, Strzelec, Bulas – Świątkowski, Lubczyk.