09.03.2024 | Czytano: 2468

MHL. Wyrównali stan rywalizacji (+zdjęcia)

Hokeiści Podhala w środę przegrali pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie w Toruniu z tamtejszymi Sokołami. By myśleć o pozostaniu w walce o półfinał musieli dzisiaj wygrać.

Wygrali i jutro dojdzie do decydującego spotkania. Po pierwszej remisowej tercji, w drugiej górale trzykrotnie rozpracowali defensywę rywala. Kluczowe było trafienie Żółtka w osłabieniu na 3:2.  W trzeciej tercji z torunian uszło już powietrze i nowotarżanie ich rozbili.

MMKS Podhale Nowy Targ  - Sokoły Toruń 8:3 (2:2, 3:0, 3:1)
1:0 J. Malasiński – Michalski – Valtonen (8:55)
1:1 Napiórkowski – Olszewski (16:39)
2:1 Jarczyk – Bochnak (18:48)
2:2 Olszewski  - Napiórkowski (19:45)
3:2 Żółtek (25:14 w osłabieniu)
4:2 Michalski (28:41)
5:2 Kapica – J. Malasiński – Valtonen (32:28)