28.02.2024 | Czytano: 460

Panczeniści z klubu SN PTT 1907 Zakopane z dwoma srebrami Akademickich Mistrzostw Świata FISU (+zdjęcia)

Trójka zawodników KS SN PTT 1907 Zakopane reprezentowała Polskę na Akademickich Mistrzostwach Świata FISU, które w dniach 22-25 lutego odbyły się w norweskim Hamar. Dwójka z nich – Maksymilian Rzepka i Magdalena Smędzik, z czempionatu wraca ze srebrnymi medalami w konkurencjach drużynowych.

Srebrną medalową passę dla zakopiańskich łyżwiarzy w minioną sobotę zapoczątkował Maksymilian Rzepka (student ANS w Nowym Targu), który wraz z kolegami z reprezentacji – Karolem Karczewskim (Fundacja Legia Warszawa, AWF Katowice) oraz Michałem Kopaczem (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki, SGH Warszawa) wywalczyli drugą lokatę w biegu drużynowym. Złoto w tej konkurencji zdobyli zawodnicy z Norwegii, a na ostatnim stopniu podium stanęli Holendrzy. 

Na drugi medal panczeniści z zakopiańskiego SNPTT nie kazali czekać zbyt długo. Już dzień później, w nowej na imprezach tej rangi konkurencji – dwuosobowej drużynie mieszanej, Rzepka wraz z koleżanką klubową Magdaleną Smędzik (studentką AWF Kraków) zdobyli kolejne srebro. Dwójka naszych reprezentantów w rywalizacji Mixed Relay ustąpiła tylko reprezentantom Czech, a na trzeciej lokacie uplasowali się zawodnicy z Hiszpanii. 

W rywalizacji indywidualnej najlepiej zaprezentował się Maksymilian Rzepka, który oprócz dwóch sreber, był także 7. na 1500 m oraz 11. na 1000 m. Magdalena Smędzik w czołowej dziesiątce zameldowała się dwukrotnie, zamując 8 miejsce na 1000 m oraz 9 lokatę na 500 m. Trzecia reprezentantka SN PTT – Liwia Kubin finiszowała zaś na 12 pozycji na dystansie 1500 m. 

Podczas Akademickich Mistrzostwa Świata FISU w łyżwiarstwie szybkim w Hamar reprezentacja Polski po raz kolejny udowodniła swoją świetną dyspozycję, zdobywając łącznie aż dziewięć medali i plasując się na drugim miejscu w tabeli medalowej. 

Sukcesy zakopiańskich panczenistów nie byłyby możliwe bez wsparcia sponsorów SN PTT – Banku Gospodarstwa Krajowego (Sponsora Głównego) oraz Budimex (Sponsora). 

Pełne wyniki dostępne są tutaj

Materiał nedesłany, fot. Paweł Skraba 

Komentarzereklama