26.10.2023 | Czytano: 710

Powiatowa Licealiada w unihokeju chłopców (+zdjęcia)

W Hali „Arena” przy Zespole Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu odbyły się mistrzostwa powiatu w unihokeju chłopców.

W zawodach wzięło udział 6 drużyn. Zawody rozegrano w podziale na grupy. W grupie A najlepszymi okazali się chłopcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 a w grupie B reprezentacja gospodarzy czyli "Metalka". Z grupy A do półfinału awansowała również drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu a z grupy B Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu.

Wyniki meczy półfinałowych: ZSO nr 2 Nowy Targ - ZS nr 1 Nowy Targ 0:3. Drugi półfinał zakończył się wręcz sensacyjnie ponieważ gospodarze ulegli Zespołowi Szkół Ekonomicznych 1:2. W finale Zespół Szkół nr 1 pokonał "Ekonomika" 2 : 0 czym sprawił nie lada niespodziankę. Puchary i medale wręczali - Ryszard Gruszka dyrektor ZSTiP oraz Marek Danielczak kierownik ośrodka sportowego Nowy Targ Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, które było organizatorem zawodów.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce: ZS nr 1 Nowy Targ 
2 miejsce: ZSE Nowy Targ 
3 miejsce: ZSTiP Nowy Targ
4 miejsce: ZSO nr 2 Nowy Targ
5-6 miejsce / ex aequo/: ZSO nr 1 Nowy Targ /Goszcz/, ZSB „Cech” Nowy Targ

Skład zwycięskiego zespołu: Bednarczyk Daniel, Brzyzek Michał, Gach Dawid, Garb Patryk, Garbacz Huber, Klimecki Maciej, Maciej Para, Mizera Eryk, Piotr Kutarnia, Rusnak Szymon, Trzebunia Jakub

Opiekun zwycięskiego zespołu: Paweł Gil

Mistrz powiatu "Sokół" zakwalifikował się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w dniu 12 grudnia w Nowym Targu

Sędzią głównym zawodów był Marek Danielczak.

Komentarzereklama