01.10.2023 | Czytano: 1830

Mistrzowie nie do zatrzymania (+zdjęcia)

Brązowi medaliści poprzedniego sezonu rozpoczęli sezon od wyjazdowego zwycięstwa w Gorzowie Wielkopolskim. Dzisiaj po raz pierwszy przedstawili się swojej publiczności.

Do stolicy Podhala przyjechał mistrz Polski, zespół, który w ostatnich trzech sezonach niepodzielnie panuje na unihokejowych parkietach. Szarotka ma wobec tego zespołu rachunki do wyrównania. Jeszcze do 2021 roku była zdecydowanie lepsza w bezpośrednich konfrontacjach. Jednak w ostatnich sezonach szala zwycięstw przechyliła się na stronę Zielonki. Dzisiaj zespoły po raz 44 ze sobą skrzyżowały kije. W poprzednim sezonie nowotarżanie dobrze zaczęli rywalizację z mistrzem, pokonując go we wrześniu 5:3.  Liczyliśmy na powtórkę. Niestety na tym etapie mistrzowie są lepsi, a przede wszystkim potrafiący wykorzystać swoje sytuacje.

Do 39 minuty utrzymywał się wynik remisowy. Najpierw przyjezdni objęli prowadzenie, ale dość szybko, bo po 42 sekundach, 11-krotni mistrzowie doprowadzili do wyrównania. Podobnie było w drugiej tercji, lecz tym razem na prowadzenie wyszli gospodarze, ale i oni niedługo cieszyli się z prowadzenia.  Końcówka tej części gry należała do przyjezdnych, którzy zdobyli dwa gola. Ten drugi padł trzy sekundy przed syreną. To był tzw. „gol do szatni”.

Zastanawialiśmy się jak wpłynie na morale górali. Czy strata takiego gola ich podrażni, czy sparaliżuje. Niestety, to drugie. W trzeciej tercji mistrzowie z zimna krwią wykorzystali wszystkie błędy gospodarzy

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – Bankówka Zielonka 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)
0:1 Maciej Sieńko – K. Szałański (12:59)
1:1 Jaskierski – Słowakiewicz (13:41)
2:1 Korczak – Ligas (31:26)
2:2 Jachacy – Surdyn (33:01)
2:3 J. Szałański – Rydzewski (38:25)
2:4 Michał Sieńko – Surdyn (39:57)
2:5 Surdyn – Jamski (42:40)
2:6 Maciej Sieńko – Michał Sieńko (51:08)
2:7 Michał Sieńko (56:10 w przewadze)
Szarotka: Komperda – Ligas, Brzana,  Sikora, Hamrol, Słowakiewicz, Zacher, Korczak, Pelczarski, Jaskierski, Baczewski, Ł. Janusz, Sawera, Lizoń, A. Fryźlewicz,  Garb, Antos, Mirga, Wojsławski, Parszywka. Trenerzy:  Piotr Ligas, Daniel Widurski i Michał Janusz.
Bankówka: Wójcik - Antoniak, Kowalski, Maciej Sieńko, Michał Sieńko, Matejek, Rydzewski, Jamski, Grabowski, Nieskórski, Sieklucki, Jachacy, J. Szałański, Surdyn, K. Szałański, Moczydłowski. Trenerzy: Krzysztof Rybacki i Bartłomiej Wójcik.