09.08.2023 | Czytano: 551

Jeźdźcy z Czarnego Dunajca na finale WKKW (+zdjęcia)

To był emocjonujący weekend w Strzegomiu dla wielu jeźdźców z Polski! Te zawody były finałem Pucharu Polski w WKKW, na które wybrali się zawodnicy z Podhala - z Klubu Jeździeckiego Czarny Dunajec

W kategorii młodzik 12 letnia Madzia Zaręba zwyciężyła w finale Pucharu Polski.
Madzia była bezkonkurencyjna, finałowy konkurs wygrała pewnie na swoich dwóch koniach - King i Dappled Grass
3 miejsce w konkursie finałowym zajęła Justynka Popiołek i zasłużona klacz Jany. Dziewczyny w całym Pucharze zajęły 8 miejsce
Na miejscu 6 zakończyła zawody Iga Ślusarska i Mały Gin. Bardzo ładne ujezdzenie i czysty kros. W całym Pucharze Iga zajęła wysokie 7 miejsce

W klasyfikacji pucharowej kategorii open startowało dwóch zawodników z KJ Czarny Dunajec: Przemek Sobczyk, który bezbłędnie pokonał parkur i kros, zajął 5 miejsce konkursie, w Pucharze ukończył rywalizację na 15 miejscu (na 70 osób) oraz Wojtek Wróbel i młodziutki Biarritz AA z jednym błędem na krosie, kończą rywalizację w pucharze Polski na 31 miejscu

W kategorii juniorów 25 miejsce należy do Oli Krok

Puchar Polski wyłania również najlepsze młode konie, wśród których znalazły się: Mały Gin, którego dosiada Iga Ślusarska zajął 4 miejsce
i Biarritz AA pod Wojtkiem Wróblem miejsce 6,  w kategorii 5 latków, oraz Donna Esgaroth HW miejsce 13, wyhodowana w Czarnym Dunajcu przez zawodniczkę i trenerkę Wioletę Hajnos, a dosiada jej Aleksandra Krok w kategorii 6 latków.

W krajowym konkursie klasy L startowała również Wiola Hajnos na klaczy Donna Quenya HW, bardzo dobre ujezdzenie, parkur z jednym błędem i kros pokonany na czysto i w czasie dał tej parze 9 miejsce w konkursie

Puchar Polski składał się z 13 eliminacji. Zawodnicy KJ Czarny Dunajec od początku zajmowali czołowe lokaty w rankingu. Ciezka praca, zaangażowanie całej rodziny jest bardzo ważne w tym sporcie jeździeckim. Jest to niezwykle trudny sport, ponieważ praca ze zwierzęciem jest nieprzewidywalna oraz bardzo obowiązkowa.
Teraz chwila  oddechu dla koni i zaraz  kolejne wyzwania i jeszcze dwie bardzo ważne imprezy w tym roku - Mistrzostwa Małopolski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików

Mat. prasowy Ewelina Ślusarska, fot. Pompo Mompo Horse Photography oraz od Rodziców i innych