11.07.2023 | Czytano: 1924

Widowiskowe zawody w Ochotnicy (+zdjęcia)

Na wymagających trasach w Ochotnicy Górnej rozegrane zostały zawody Ochotnica Rocky Hill Hard Enduro Rally, zorganizowane Gorczański Klub Motorowy - Ochotnica. Zawody przyciągnęły wielu zawodników łącznie z czołówka polskiego enduro. Dopisali także kibice.

Organizatorzy przygotowali sześć klas i trzy trasy. W rywalizacji wzięła udział grupa najlepszych w kraju zawodników polskiego Hard Enduro i Superenduro.

Na zawody zapisało się 303 zawodników, co jest zdecydowanym rekordem Polski w tym roku. Dało się odczuć i słyszeć, że zawodnicy byli bardzo zadowoleni z udziału w naszej imprezie - mówi dyrektor zawodów Szymon Wójciak. - Trasa była bardzo ciężka o czym świadczy ilość pokonanych okrążeń: celem w klasach PRO i EXPERT było 8 okrążen w czasie 2,5 godziny, a w reszcie klas 7 kółek w czasie 2 godziny - zrobił to tylko jeden zawodnik w klasie junior.

- Obyło sie na szczęście bez większych kontuzji, co zawsze cieszy organizatora podsumowuje Wójciak. - W klasie PRO pojawiła się ścisła czołówka Polski, a nawet zagraniczni zawodnicy, co świadczy o dużym zainteresowaniu i chęci startu w naszych zawodach. W organizacji imprezy jak zwykle pomogli nasi niezawodni sponsorzy, których zawsze jest mnóstwo, za co bardzo im dziękujemy.

Wśród kobiet triumfowała Joanna Paluch, wśród juniorów Filip Gacek, w kategorii open reprezentant gospodarzy Damian Chrobak, w kategorii masters Tomasz Watychowicz również w barwach GKM Ochotnica, w kategorii expert Wojciech Skorut, a w najwyższej kategorii pro Maciej Łoboz.

Wyniki zawodów we wszystkich klasach sprawdzić można na tutaj.


wo/ zdj. Wojciech Niezgoda

Komentarzereklama