27.06.2023 | Czytano: 1005

Deszczowy Frydman Triathlon (+zdjęcia)

Fundacja Frydman Triathlon wraz z mieszkańcami Frydmana po raz kolejny zorganizowała zawody triathlonowe. To już XIII edycja - najstarsze cyklicznie rozgrywane zawody w Małopolsce w tej dyscyplinie.

Na liście startowej znalazło się 147 zawodników - i jak podkreslają organizatorzy coraz więcej jest zawodników z okolicznych gmin. Zmagania trochę pokrzyżowała pogoda - burze i ulewny deszcz nie zachęcał do wyjścia z domu, część zawodników wycofała się. Triathlon to jednak dyscyplina dla twardzieli i mimo, że w zawodach startuje dużo debiutantów, większość zdecydowała się na zmagania z niełatwą trasą i rywalami.

Tegoroczne zawody zostały zdominowane przez braci Michalskich. Na najłatwiejszej trasie – Sprintu - zwyciężył Janusz Michalski, przed Tomaszem Dudziakiem i Grzegorzem Rospondem, wszyscy panowie są z Krakowa.  Wśród  kobiet kolejność na mecie: 1. Olga Mostova, 2. Joanna Sikora, 3. Anna Wieczorek, wszystkie panie z Krakowa. Na głównym dystansie Olimpijskim po pokonaniu m.in. górskiej trasy rowerowej zwyciężył Andrzej Michalski, reprezentujący Tarnów, dugi był Maciej Pogonowski z Niepołomic a trzeci Krystian Albrecht z Jastrzębia -Zdroju.

Niestety w tym roku Nasza lokalna mistrzyni Maria Hajnos-Małecka miała defekt na trasie rowerowej i musiała się wycofać. W tej sytuacji wygrała Anna Konieczna z Krakowa, druga Agnieszka Roman z Bochni a trzecia Anna Rodak z Rychwałdu.

Pełne wyniki dostępne są na stronie https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/frydman-triathlon-2023/.

Podziwianie zmagań sportowców nie było by możliwe bez pomocy i zaangażowania Gminy Łapsze Niżne, ZEW Niedzica S.A., Państwa Siaśkiewiczów, Strażaków z Frydmana, Falsztyna, Niedzicy, Kacwina, Nowej Białej i Krempach, Policjantów z Wydziału Drogowego,  pracowników, uczniów i Komitetu Rdzcielskiego miejscowej szkoły z dyrektorem na czele, Miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich a także członków  i wolontariuszy fundacji. Organizatorzy serdecznie dziękują i liczymą na dalszą współpracę.

Komandorem Zawodów był Lucjan Habieda
Fundacja Frydman Triathlon

mat. prasowe

Komentarzereklama