09.06.2023 | Czytano: 766

Ponad setka dzieci będzie ćwiczyć pod okiem mistrzyni olimpijskiej. Otylia Swim Tour się rozpędza (+zdjęcia)

Ponad sto dzieciaków weźmie udział w niedzielę 11 czerwca w akcji Otylia Swim Tour w Nowym Targu. Jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, Otylia Jędrzejczak, wraz ze swoim sztabem trenerskim przeprowadzi kompleksowe zajęcia zarówno dla młodych adeptów pływania, jak i ich rodziców. Uczestnicy będą mogli skorzystać nie tylko z porad na basenie czy w hali treningowej, ale także wykładu dietetyka i psychologa. To wyjątkowe spotkanie dla całych rodzin.


 

 
Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W każdym spotkaniu udział biorą młodzi miłośnicy pływania, którzy potrafią przemieszczać się w wodzie przynajmniej dwoma stylami pływackimi – grzbietowym i dowolnym. Warsztaty są skierowane także do ich rodziców i opiekunów. W niedzielę 11 czerwca w Nowym Targu z mistrzynią olimpijską spotka się 120 młodych adeptów pływania.


 
– Bardzo się cieszę, że już dziewiąty rok z rzędu Fundacja Otylii Jędrzejczak realizuje projekt Otylia Swim Tour – mówi Otylia Jędrzejczak. – Start tegorocznej edycji mieliśmy w Łomiankach, bardzo dziękuję za świetną współpracę władzom samorządowym i naszym partnerom. Projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, znowu bardzo szybko rozeszły się wszystkie dostępne miejsca. Co ważne, w tym roku mamy nowe ośrodki, w których nasz projekt zawita po raz pierwszy – dodaje.
 
Jako pierwsi w tym roku do zajęć przystąpili uczestnicy w podwarszawskich Łomiankach, teraz czas na Nowy Targ. Zajęcia odbywać się będą w Pływalni Miejskiej przy Placu Evry 4, zajęcia ruchowe w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 11 - Plac Evry 3. W trakcie warsztatów kilkunastu trenerów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak prowadzi zajęcia dla młodych adeptów pływania zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Na każdym z torów będą doskonalić inny styl pływania, a dodatkowo nauczą się również skoków ze słupka oraz nawrotów w wodzie.


 
– Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w naszych zajęciach, bo nasi trenerzy przekazują naprawdę ogrom wiedzy, a do tego dzieciaki znakomicie się bawią i aktywnie spędzają cały dzień. Oczywiście w trakcie dnia pełnego emocji zapraszamy również dzieciaki na pyszny i zdrowy obiad – mówi najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania. Uczestnicy zajęć otrzymają też pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. AquaWave, Urząd Miasta Nowy Targ, EPRO, WOJAS S.A., Stopiak Jakobiszyn Biznes Park Sp. z o.o. oraz KUBIAK-POL TRADE Sp. z o.o.


 
– Nasz projekt łączy dzieci i rodziców, podpowiadamy, jak komunikować się z dzieckiem, jak je dobrze odżywiać. To są bardzo ważne rzeczy, którymi dzielimy się z rodzicami, a które z pewnością wielu z nich pomogą w odpowiedniej opiece nad młodym sportowcem w domu – dodaje Otylia Jędrzejczak.
 
Jeszcze przed wakacjami zajęcia w ramach Otylia Swim Tour odbędą się 17 czerwca w Katowicach.
 
Biuro Prasowe Fundacja Otylii Jędrzejczak
 

Komentarze

reklama