31.05.2023 | Czytano: 962

NALP Ciężkie przeprawy faworytów (+zdjęcia)

5 kolejka spotkań w 1 lidze rozgrywek Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej nie przyniosła nam zmian w ligowej tabeli. Dalej fotel lidera z kompletem punktów dzielą Gazda i KDRK. Łatwo jednak oba te zespoły w tej serii nie miały.

Gazda napotkał na twardy opór ze strony Galerii Wnętrz. Wygraną 2:0 drużynie Pawła Batkiewicza dał duet Łukasz Ślusarek – Kostia Ivankevych. Pierwszy dał Gaździe prowadzenie efektownym uderzeniem z rzutu wolnego z kolei Ivankevych po indywidualnej akcji przypieczętował wygraną W międzyczasie swoje okazje miała też i Galeria, ale Tomasz Rogala w bramce Gazdy potwierdził że doskonale zna swój fach i drugi raz w sezonie zachował czyste konto.

Dopiero w drugiej połowie szalę zwycięstwa w meczu z Mix40 przechylili gracze KDRK Spytkowice, koniec końców zwyciężając 3:1. Pod nieobecność Piotra Stolarczyk w ofensywie pierwsze „skrzypce” grał Tomasz Zięba, który ustrzelił dublet.

W starciu Jogi Bonito z Gim Forteca górę wzięło doświadczenie tych pierwszych, którzy przez zdecydowaną większość mecz kontrolowali jego przebieg czego efektem były 3 zdobyte gole. W końcówce jeszcze Gim próbował pościgu, ale jedynie udało się zmniejszyć rozmiary porażki.
Bez historii przebiegło starcie Paki Jana z Chłopcami z PRL. Wynik 13:3 najlepiej oddaje obraz tego spotkania. Ponad połowę goli dla zwycięzców zdobył duet Remiasz – Mikoś.

KDRK Spytkowice – Mix40 3:1 (0:0): Zięba 2, Zając – Dziekan

Joga Bonito – Gim Forteca 3:1 (2:0): Szewczyk, Subik, Zarotyński – Bury

Paka Jana – Chłopcy z PRL 13:3 (7:1):  Mikoś 4, Remiasz 4, Byrnas 2, R. Antolak, D. Antolak, Anioł – Sołtys 2, Polak.