24.05.2023 | Czytano: 2568

III liga. Blisko, coraz bliżej (+ tabela)

Stawka meczu była ogromna. Oba zespoły znajdowały w strefie zagrożonej spadkiem. O takich bezpośrednich potyczkach mówi się, że są za sześć punktów.

Wiązownica, Unia, Chełmianka, i Podhale – mają jeden cel, zając co najmniej trzynaste miejsce, a więc pierwsze bezpieczne. Z tymi zespołami, w wymienionej kolejności,  potykać się będą podopieczni Szymona Szydełko.  Pierwszy z wymienionych zespołów zmierzył się dzisiaj z Podhalem. Gospodarze w weekend nie grali, a więc mają jeden mecz mniej.  Z powodu grząskiego boiska nie mogli zagrać w Połańcu (mecz przełożony na 31.05).

Miejscowi nie pomogli sobie. W pierwszych trzech kwadransach stracili dwie bramki, a w drugiej minucie doliczonej do tej części gry stracili zawodnika (czerwona kartka). Drugą połowę rozpoczęli w dziesięcioosobowym składzie i trudno było marzyć, by pokrzyżowali plany ekipy ze stolicy Podhala.

Tak się nie stało. Po przerwie festiwal strzelecki górali był kontynuowany. Gospodarze w drugiej połowie musieli trzy razy wyciągać piłkę  z siatki.  Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie  nowotarżanie rozstrzelali się. W trzech ostatnich ligowych potyczkach zdobyli 19 goli i żadnego nie stracili.  Od 76 minuty oba zespoły grały w dziesiątkę. (Drobnak - dwie żółte)

W dodatku rywale grali dla nowotarżan. Chełmianka przegrała, a Unia przegrywała już 0:2 z Czarnymi, ale zdołała uratować jeden punkt. Górale mają już sześć punktów przewagi nad trzynastymi tarnowianami. Blisko, coraz bliżej utrzymania.

Wieczysta znowu zawiodła. Ta droga do  centralnego szczebla rozgrywkowego ostatnio usłana jest kolcami róż. Kolejna strata dwóch punktów i Stal – grająca później – znając wynik, mogła powiększyć przewagę i być bliżej awansu. Tymczasem w Stalowej Woli również padł remis. Czyżby wyścig żółwi o drugą ligę? Jak tak lider i wicelider będą gubić punkty, to do walki może się jeszcze włączyć Avia.

KS Wiązownica – NKP Podhale Nowy Targ 0:5 (0:2)
0:1 Antkowiak  24
0:2 Antkowiak 43
0:3 Szynka 53
0:4 Płatek 59
0:5 Płatek 68
Wiązownica: Budzyński – Gurenko, Chełmecki, Surmiak, Kasia (62 Janiczak), Kapuściński (62 Markiewicz), Mianowany (46 Musik), Kordas, Rak, Mielnyszin, Gierczak (46 Michalik). Trener Kamil Witkowski.
Podhale: Szymajda – Chmielenko, Kawula, Hajdara - Michota, Karmańki (73 Żołądź), Bezpalec (79 Mikołaj Styrczula), Płatek (73 Żurek), Drobnak -  Szynka (73 Ustupski), Antkowiak (86 Rogala). Trener Szymon Szydełko.

W  innych spotkaniach: Chełmianka Chełm – Avia Świdnik 0:1, Wieczysta Kraków – Korona II Kielce 1:1, Lublinianka Lublin – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:1,   Orlęta Radzyń Podlaski – Sokół Sieniawa 1:2, Wisła Sandomierz – Wisłoka Dębica 1:4, Unia Tarnów – Czarni Połaniec 2:2, Stal Stalowa Wola – Podlasie Biała Podlaska 1:1, Cracovia II – ŁKS Łagów 3:0 (wo)

16 – 18 Spadek
* Łagów wycofał się po rundzie jesiennej. Wiosenne mecze z tym zespołem kończą się walkowerami. Zespół został przesunięty na ostatnie miejsce.