23.05.2023 | Czytano: 1039

NALP. Potknięcie obrońców tytułu (+zdjęcia)

Spośród 4 spotkań 3 serii meczów Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożne zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się porażka obrońcy tytułu Paki Jana z drużyną KDRK Spytkowice.

Wynik 3:2 ustalony został już do przerwy, gdzie gracze KDRK bezlitośnie wykorzystywali indywidualne błędy zawodników Paki. Druga połowa w 90 procentach toczyła się w obrębie pola karnego graczy KDRK. Gracze Paki seryjnie stwarzali sobie bramkowe okazje, ale kapitalnie dysponowany w bramce rywala był Marcin Filas, który m.in. wybronił rzut karny wykonywany przez Grzegorza Byrnasa. W tej sytuacji gracz Paki dwukrotnie jeszcze dobijał swój strzał ale w obu przypadkach trafił w słupek (!)

Serię wysokich zwycięstw kontynuuje Gazda, który tym razem gładziutko rozprawił się z drużyna Joga Bonito, zwyciężając aż 9:1. Sam wynik doskonale obrazuje przebieg tego spotkania. Co prawda po pierwszej połowie – głównie dzięki dobrej postawie w bramce Jogi Tomasza Pyrka – Gazda prowadził skromnie 2:0, ale po zmianie stron już „worek z golami” się rozwiązał a prym w ich zdobywaniu wiódł Łukasz Ślusarek.

Pierwsze w sezonie zwycięstwo i tym samym pierwsze punkty zdobyli gracze Galerii Wnętrz, którzy wzmocnieni – w porównaniu z wcześniejszymi spotkaniami – kadrowo pewnie pokonali Chłopców z PRL. Także i tutaj zdecydowanie więcej bramek oglądaliśmy w drugiej odsłonie.

Drugie 25 minut okazało się kluczowe dla losów spotkania Gim Fortecy z Mix40. Na przerwę zespoły schodziły przy remisie 1:1. Po zmianie stron gole zdobywali już tylko Ci pierwsi, których siłę ofensywną wzmocnił Alan Łyszczarczyk.

Mix40 – Gim Forteca 1:3 (1:1): Korczak – Ziemianek, Kamieniecki, Łyszczarczyk

Chłopcy z PRL – Galeria Wnętrz 1:6 (0:1): Sołtys – Dębowski 2, Domański, Nosalik, Pyrek, Antolec.

Joga Bonito – Gazda 1:9 (0:2): Leśniakiewicz – Ślusarek 4, Duda 2, Hajnos 2, Dudek.

Paka Jana –  KDRK Spytkowice  2:3 (2:3): Mikoś, Kostrzewa – Filas, Zięba, Jasieniak.