30.03.2023 | Czytano: 1714

MP. Odzyskać mistrzowską koronę (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA 2 (wieczorny mecz) W Sosnowcu rozpoczęły się mistrzostwa Polski oldbojów. Oczywiście z udziałem Podhala, które jest rekordzistą pod względem zdobytych tytułów. 
Oldboje z Podhala dwanaście razy stawali na najwyższym stopniu podium. W ostatnim czempionacie w finale ulegli Pomorzaninowi Toruń w karnych. Do Sosnowca pojechali, by odzyskać mistrzowską koronę. Pierwszym celem jest wygranie grupy, w której znalazły się zespoły BTH Bydgoszcz, Stoczniowca Gdańsk, Cracovii i Polonii Bytom. W drugiej grupie grają: Pomorzanin Toruń, Unia Oświęcim, Krynica& Sanok, Zagłębie Sosnowiec  i GKS Tychy.  
 
Pierwszym rywalem „Szarotek” był zespół z Bydgoszczy. Wielokrotni mistrzowie tylko w pierwszych minutach łapali rytm gry, ale jak go złapali, to rywal nie miał nic do powiedzenia. Od razu rozwiązał się wór z golami. MVP meczu został Adam Zych.
 
Old Bys Podhale Nowy Targ – BTH Old Boys Bydgoszcz 9:0 (4:0, 5:0)
Bramki: A, Zych 3, M. Piotrowski, P. Gil, S. Furca, Ł. Gil, Kubowicz, Mizera.  
Old Boys Podhale: Gruszka – B. Piotrowski, B. Iskrzycki, M. Piotrowski, Malinowski, Zaręba – Sięka, Nenko, A. Zych, Koszarek, Zapała – P. Gil, L. Różański, Ł. Gil, Kubowicz, Furca – R. Smreczyński, Pohrebny, Mizera. Trener Józef Batkiewicz. Asystent trenera Paweł Zych. Kierownik Ryszard Bielak.

Wieczorem „starsi panowie” z Podhala rozegrali drugiej spotkanie. Rywalem był brązowy medalista poprzedniego czempionatu – Cracovia.  „Pasy” w pierwszym meczu ulegli bytomianom, ale na Podhale zawsze mocno się mobilizują. W ich zespole zagrali bracia Laszkiewiczowie, a między słupkami stał Radziszewski. Był najlepszy w swoim zespole, ale również jego vis a vis Gruszka rozegrał kapitalne spotkanie i został wybrany MVP meczu. Mecz zacięty, stojący na dobrym poziomie. Oba teamy grały na trzy piątki. Podhale dwukrotnie prowadziło 1:0 i 2:1. 7 minut przed końcem krakowianie doprowadzili do wyrównania. Karne lepiej egzekwowali górale. Wygrali je 2:1, gole strzeliły Zapała i Zaręba.

Old Boys Podhale Nowy Targ – Cracovia 3:2 K (1:0, 1:2) karne 2:1
Bramki dla Podhala: Ł. Gil, Jękner.
Old Boys Podhale: Gruszka – B. Piotrowski, B. Iskrzycki, M. Piotrowski, Malinowski, Zaręba – Sięka, Nenko, A. Zych, Koszarek, Zapała – P. Gil, L. Różański, Ł. Gil, Kubowicz, Furca – R. Smreczyński, Pohrebny, Mizera, Trzópek, Jękner. Trener Józef Batkiewicz. Asystent  Paweł Zych. Kierownik Ryszard Bielak.

 
Stefan Leśniowski
Foto Ryszard Bielak.

Komentarzereklama