21.03.2023 | Czytano: 895

Robert Rosot najlepszym darterem Ligi Podhalańskiej (+zdjęcia)

W restauracji Rancho Lot oficjalnie zakończono sezon Indywidualnej Podhalańskiej Ligi Darta. Ponad 30 uczestników i 14 kolejek. Tak wyglądał kolejny sezon PLD. Rywalizowano w trzech ligach. 
Ostatecznie miano Indywidualnego Mistrza PLD 2023 trafił do Roberta Rosota, który sezon zakończył z bilansem 12 zwycięstw, 1 remisu i zaledwie 1 porażki. Miejsce drugie przypadło Dawidowi Firkowi, a na trzecim stopniu podium stanął Przemysław Wiśniewski.
 
W lidze drugiej zwyciężył Łukasz Piłat, przed Sławomirem Lisem i Tomaszem Gazdą.
Trzecia liga była podzielona na dwie grupy. W pierwszej najlepszy okazał się Ryszard Mazur, drugi był Grzegorz Kobiela, a trzeci Rafał Szyszka. Z kolei grupę drugą wygrał Aleksander Luberda, przed Szymonem Kolasą i Maciejem  Plewą.
 
W meczu barażowym o awans do I ligi Sławomir Lis pokonał Tomasza Fryźlewicza, a w meczu którego stawką była II liga Grzegorz Kobiela pokonał Szymona Kolase.
 
Zakończenie rozgrywek ligowych było połączone z decydującymi rozstrzygnięciami w Pucharze Ligi, który był rozgrywanych równocześnie.
 
Tutaj triumfował Łukasz Piłat, po zwycięstwie 4:1 nad Dawidem Firkiem. Tym samym Piłat potwierdził, że już na stałe dołączył do czołówki podhalańskich darterów.
 
Szalony bój, którego stawką było miejsce 3 w PL stoczyli Aleksander Luberda i Maciej Szewczyk. Ostatecznie zwycięsko z niego wyszedł Luberda.
 
Zwieńczeniem dnia były pojedynki w ramach 5 ( z 8) turnieju deblowego o Puchar Podhala. Rywalizowało 19 par. Najlepszy okazał się duet Krzysztof Zapała – Sebastian Biela, po zwycięstwie w finale nad parą Dawid Firek – Maciej Szewczyk. Trzecie miejsce dla Roberta Rosota i Daniela Chudzika.
 
W klasyfikacji generalnej prowadzą Rosot z Chudzikiem, z przewagą 1 pkt. nad parę Firek/Szewczyk i 5 pkt. nad Bielą i Zapała.
 

Komentarze

reklama