25.01.2023 | Czytano: 1078

SMS Młodzik Nowy Targ idzie jak burza (+zdjęcia)

Po zakończonych rozgrywkach grupy Młodzik - MMKS Podhale w Małopolskim Okręgu grając 12 meczy okręgowych, we wszystkich odniosło zwycięstwo nie przegrywając żadnego meczu! Podopieczni trenera Marka Ziętary w okręgu wygrali wszystkie dwanaście meczy nie ulegając żadnej napotkanej drużynie.

Po wyjściu z grupy w rozgrywkach ogólnopolskich, po czterech meczach zajmują w tabeli pierwsze miejsce, dwukrotnie pokonując Unię Oświęcim. Przed Szarotkami jeszcze rywalizacja na wyjeździe z Toruniem oraz z Gdańskiem. Poprzedni mecz z Toruniem wygrali 9:1, a goszcząc u siebie zawodników z Grańska pokonali ich 8:1. Zdjęcia z tego meczu zobaczyć można w galerii poniżej.

W tym sezonie hokejowym PZHL wprowadził zmiany w systemie rozgrywek dla grupy Młodzika i po raz pierwszy grupa Młodzik ma okazję po wyjściu z rozgrywek regionalnych, rywalizować z najlepszymi drużynami, które zajęły dwa pierwsze miejsca w poszczególnych okręgach.

Wszystkie zespoły z tej grupy awansują do Mistrzostw Polski. Zajęte miejsca w tej grupie zadecydują o rozstawieniu drużyn w turnieju finałowym od 1-6 na Mistrzostwach Polski. Z trzecich zajętych miejsc po turnieju barażowym dwie drużyny dołączą o walkę w Mistrzostwach Polski, gdzie w sumie rywalizować będzie osiem drużyn.

Na sam koniec zamknięcia tabeli czekają nas zapewne duże emocje sportowe - twarde spotkania Podhala z Jastrzębiem i Tychami. Do tej pory,  drużyna SMS Młodzik Podhale Nowy Targ, od początku sezonu hokejowego nie zaznała jeszcze żadnej porażki w rozgrywkach dla swojej kategorii wiekowej. 

/TW, zdj. Szymon Pyzowski

Komentarze

reklama