24.01.2023 | Czytano: 995

NALP. Zabójcze 90 sekund lidera (+zdjęcia)

W 9 kolejce spotkań rozgrywek 1 ligi zdecydowanie najciekawiej było w starciu lidera Winter Classic i z solidnie wzmocnioną w przerwie między rundami drużyną KDRK Spytkowice.

Jeszcze 10 minut przed końcem „pachniało” niespodzianką. KDRK prowadziło bowiem 3:1, a mogło – przy lepszej skuteczności – prowadzić wyżej. Wystarczyło jednak 90 sekund by lider odwrócił losy tego spotkania. Dwa przepiękne gole Rafała Rajzera i trafienie Michała Zasadniego przechyliły szalę zwycięstwa na jego korzyść. Wygraną Wintersi okupili jednak kontuzją Sebastiana Świerzbińskiego.

Dwa oblicza broniącego tytułu mistrza NALP zespołu Paki Jana oglądaliśmy w jego potyczce z STC. Pierwsza połowa bardzo niemrawa  wykonaniu zespołu Jana Leśnickiego i w efekcie do przerwy mieliśmy remis 1:1. W drugiej odsłonie  już zdecydowanie mistrzowie złapali swój rytm, co przełożyło się na kolejne gole

W bardzo ważnym spotkaniu dla układu dolnej części tabeli Chłopcy z PRL pokonali 6:2 Mix40. Kluczowe okazały się posiłki jakie na to spotkanie ściągnęli Ci pierwsi. Szczególnie przegranym we znaki dał się Szymon Bierówka, który w swoim debiucie w NALP ustrzelił hat-tricka.

KDRK Spytkowice – Winter Classic 3:4 (2:1)
Zając 2, M. Gromczak – Rajzer 2, Zasadni 2

Chłopcy z PRL – Mix40 6:2 (3:2)
Bierówka 3, Polak, Celiński, Sołtys – Piekarczyk, Milon.

Paka Jana – STC 9:2 (1:1)
Remiasz 4, Mikoś 3, Kuchta, Byrnas – F. Subik, Kazek.

Gazda – Joga Bonito 3:0 (walkower)

W poniedziałkowym meczu II ligi świetna strzelecka dyspozycja duetu  Rafał Kaletka – Kamil Marszałek pozwolił odnieść zwycięstwo drużynie Dragon Ball nad ArtCoders.

Dragon Ball – ArtCoders 6:1 (3:1)