15.01.2023 | Czytano: 2010

MHL. Strzelecki popis (zdjęcia + tabela)

Gdańszczanie dotarli do byłej stolicy polskiego hokeja w okrojonym składzie, zaledwie z dwoma formacjami, a w większości byli to zawodnicy obcej narodowości.

Coś niedobrego dzieje się w polskim młodzieżowym  hokeju, skoro Polaków wypychają już obcokrajowcy. Oni jednak nie byli na tyle mocni, by zrobić najmniejszą krzywdę podopiecznym Jacka Szopińskiego. Jeżeli już to mogli jedynie uszczypnąć. Uczynili to tylko raz, w drugiej tercji. Po pierwszej przegrywali już 5:0 i byli jedynie bladym tłem dla popisów górali.  Szybko ustawiony mecz sprawił, iż momentami w szeregach gospodarzy wkradało się rozluźnienie. Nadal jednak stwarzali sobie wyśmienite sytuacje pod gdańską bramką, ale zaczęli kombinować. Każdy chciał wpisać się na listę strzelców, ale też były momenty, że prosiło się o oddanie strzału, a chciano wjechać z krążkiem do bramki. Tak było w drugiej tercji. Skuteczność wróciła w ostatniej części meczu i „Szarotki” odniosły efektowne dwucyfrowe zwycięstwo.

MMKS Podhale Nowy Targ – Stoczniowiec Gdańsk 13:1 (5:0, 2:1, 6:0)
1:0 Długopolski – Jarczyk – Sarniak (0:39)
2:0 Bury – Jarczyk – Szlembarski (4:20)
3:0 W. Bochnak – Valtonen – J. Malasiński (5:20)
4:0 Grebeniuk – Słowakiewicz – Bryniarski (17:42)
5:0 Pudzisz – K. Malasiński – Jarczyk (18:28)
5:1 Wala – Ziniak (23:39)
6:1 Soroka – Worwa – Wikar (31:16)
7:1 Valtonen – J. Malasiński – Słowakiewicz (34:26)
8:1 J. Malasiński – Valtonen (42:03)
9:1 Długopolski – Jarczyk – K. Malasiński (44:48)
10:1 E. Bochnak – Słowakiewicz (46:00)
11:1 Soroka – Worwa – Słowakiewicz (50:35)
12:1 Soroka (57:30)
13:1 Worwa – Soroka – Słowakiewicz (58:36)
MMKS Podhale: Polak (20:00 Zając) – Wikar, Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, Długopolski – Bury, Szlembarski, Soroka, J. Malasiński, W. Bochnak -  Pudzisz,  Bryniarski, Luberda, Valtonen, Siergiienko – Worwa, Słowakiewicz,  Grebeniuk, E. Bochnak.   Trener Jacek Szopiński.
Stoczniowiec: Soima – Wala, Drzewucki, Sapożnik, Bondarenka, Baranczykow – Żurawski, Ananiew, Ventliand, Tuszkowski, Ziniak. Trener Krzysztof Lehmann.

W sobotnich meczach: SMS Toruń – Polonia 4:11,  ŁKH – JKH 4:2, Sanok – Gdańsk  7:0. W niedzielnych: Sanok – Sokoły 10:4, SMS Toruń – Jastrzębie 9:2

14 ŁKH Łódź 21 13 74-119 3 1 15 2

Po nazwie drużyny: rozegrane mecze; zdobyte punkty; stosunek bramek; zwycięstwa za trzy punkty; zwycięstwa za dwa punkty po dogrywce lub karnych; porażki; porażki po dogrywce lub karnych premiowane punktem.