15.12.2022 | Czytano: 1654

PŚ. Aleksandra Król druga

Aleksandra Król zajęła drugie miejsce w zawodach w snowboardowym slalomie gigancie równoległym we włoskiej Carezzy.

Aleksandra Król zakończyła eliminacje na 11. pozycji. W 1/8 finału nowotarżanka pokonała  Annamarię Danchę, szóstą zawodniczkę kwalifikacji. Początek przejazdu dla Ukrainki, ale w dolnej części trasy świetnie pojechała Polka i wygrała o 81 setnych sekundy.  W fazie ćwierćfinałowej Król sprawiła niespodziankę. Trzecia w kwalifikacjach Daniela Ulbing popełniła  błąd w środkowej części trasy i Król to wykorzystała, wygrywając o cztery dziesiąte sekundy. W półfinale  Aleksandra Król zmierzyła się z Glorią Kotnik. Pomimo problemów w środku trasy nowotarżanka  wygrała ze Słowenką i awansowała do finału.  W nim zmierzyła się z Michelle Dekker. Król długo prowadziła, ale w samej końcówce została wyprzedzona przez Holenderkę, która odniosła pierwszy triumf w karierze.

W porannych kwalifikacjach znakomicie pojechał Oskar Kwiatkowski, który zajął drugie miejsce ze stratą sześciu setnych do Rolanda Fischnallera. Nie awansował Michał Nowaczyk, który był 19. Niestety, w pierwszej fazie odpadł Oskar Kwiatkowski w pojedynku z Benjaminem Karlem. Po wyrównanym pojedynku nasz snowboardzista przegrał o 17 setnych i został sklasyfikowany na dziewiątym  miejscu. Triumfował Andreas Prommegger po wygranej z Dario Caviezelem w finale.