11.12.2022 | Czytano: 1268

PŚ. Eliminacje przebrnęła tylko Król

Po wczorajszym świetnym występie duetu Aleksandra Król, Oskar Kwiatkowski w rywalizacji drużynowej Pucharu Świata, liczyliśmy dzisiaj na kolejny dobry w zawodach indywidualnych w Winterbergu.

Eliminacje przebrnęła tylko Król. Nowotarżanka w kwalifikacjach uzyskała 12. czas, co pozwoli jej na udział w 1/8 finału. Niestety Polka po wyrównanej walce przegrała z Julie Zogg o 13 setnych sekundy  i sklasyfikowana został na 14 miejscu. Zogg awansowała do wielkiego finału, pokonując w półfinale zwyciężczynię kwalifikacji Danielę Ulbing. W finale Szwajcarka zmierzyła się z Sabine Schoeffmann. Austriaczka okazała się lepsza i ona została pierwszą liderką Pucharu Świata.

Niestety, w zawodach głównych nie zobaczyliśmy  żadnego naszego reprezentanta. Michał Nowaczyk zajął 18. Miejsce i zabrakło mu rezch sekund, by znalazł się w szesnastce.  Oskar Kwiatkowski został sklasyfikowany na 20. pozycji. Mikołaj Rutkowski nie ukończył przejazdu. Awans wywalczyło aż siedmiu Austriaków, w tym Alexander Payer, który osiągnął najlepszy wynik eliminacji i on też był najszybszy w finale.