07.12.2022 | Czytano: 774

Kolejny sukces unihokeistów (+zdjęcia)

Po ubiegłotygodniowych wygranych w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego drużyn z Ludźmierza i Nowego Targu do listy Mistrzów Małopolski dołączyła kolejna drużyna z Ludźmierza.

Igrzyskach Dzieci (klasy VI- VI szkół podstawowych) zwyciężyły bez straty bramki dziewczęta z Ludźmierza i poszły w ślady swoich starszych koleżanek, które tytuł Mistrza zdobyły w ubiegłym tygodniu. Jest to kolejny dowód na to, iż szkoła w Ludźmierzu jest unihokejową potęgą.

W zawodach, które odbyły się w dniu 6 grudnia na hali Gorce w Nowym Targu wzięło udział 8 drużyn - SP Ludźmierz, SP 11 Oświęcim, SP Zagorzyn, SP 2 Stara Wieś, SP 21 Nowy Sącz, SP 3 Trzebinia, SP Wola Zachariaszowska i SP 3 Olkusz. W grupach gdzie obowiązywał system gry "każdy z każdym" najlepsze okazały się reprezentantki Ludźmierza i Oświęcimia.

W półfinale spotkały się drużyny z Ludźmierza i Zagorzyna (wynik 2:0) oraz drużyny ze Starej Wsi i Oświęcimia (3:5). W finale ludźmierzanki nie dały żadnych szans dziewczętom z Oświęcimia i wygrały 4:0.

W całym turnieju Mistrzynie zdobyły  21 bramek nie tracąc żadnej.

Skład zwycięskiej drużyny: Adamczyk Milena, Bryja Wiktoria, Filas Amelia, Jachymiak Julia, Jachymiak Katarzyna, Knapczyk Weronika, Łokieć Maja, Mucha Anna, Padło Ewelina, Panek Emilia, Szwed Amelia, Tokarz Nikola. Opiekunem drużyny jest Edward Pazdur.   

Zwycięskie drużyny dekorowali medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi - Karol Skrzypiec - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Stanisław Mrowca - Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie oraz Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. SP LUDŹMIERZ - powiat NOWOTARSKI
2. SP 11 OŚWIĘCIM - powiat OŚWIĘCIMSKI
3. SP ZAGORZYN - powiat NOWOSĄDECKI
4. SP 2 STARA WIEŚ - powiat LIMANOWSKI
5. SP 21 NOWY SĄCZ - powiat M. NOWY SĄCZ
6. SP 3 TRZEBINIA - powiat CHRZANOWSKI
7. SP WOLA ZACHARIASZOWSKA - powiat KRAKOWSKI
8. SP 3 OLKUSZ - powiat OLKUSKI


 

Komentarzereklama