05.12.2022 | Czytano: 910

Mistrzowie Małopolski w unihokeju (+zdjęcia)

Na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Targu odbyły się kolejne zawody w randze Mistrzostw Małopolski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców.

Po raz kolejny gospodarze reprezentujący powiat nowotarski, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu okazali się niegościnni i sięgnęli po tytuł mistrzowski. Na zawody przyjechało 8 drużyn: SP 11 Nowy Targ, SP 2 Stara Wieś, SP 8 Oświęcim, SP Sucha, SP 3 Trzebinia, SP Łososina Dolna, ZSP 5 Nowy Sącz i SP Bolechowice.

Rozgrywki rozpoczęły się od rywalizacji w grupach w systemie gry "każdy z każdym". Zwycięstwo w grupach wywalczyły reprezentanci Nowego Targu i Starej Wsi. W półfinale Nowy Targ pokonał Oświęcim po rzutach karnych 2:0. Drugi półfinał zwyciężyła drużyna ze Starej Wsi pokonując Suchą również w karnych 2:1.

W finale nowotarżanie nie dali żadnych szans chłopakom ze Starej Wsi pokonując ich 4:0.

Skład zwycięskiej drużyny Antolak Mateusz, Cionżyński Filip, Gut Filip, Gut Hubert, Klimek Albert, Kosmal Igor, Kuruc Maksymilian, Pieprzak Hubert. Opiekunem drużyny jest Bartosz Gotkiewicz.

Zwycięskie drużyny dekorowali Karol Skrzypiec - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Stanisław Mrowca - Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie oraz Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP 11 NOWY TARG - powiat NOWOTARSKI 
2. SP 2 STARA WIEŚ - powiat LIMANOWSKI
3. SP 8 OŚWIĘCIM - powiat OŚWIĘCIMSKI
4. SP SUCHA - powiat OLKUSKI
5. SP 3 TRZEBINIA - powiat CHRZANOWSKI
6. SP ŁOSOSINA D. - powiat NOWOSĄDECKI
7. ZSP 5 NOWY SĄCZ -powiat NOWY SĄCZ
8. SP BOLECHOWICE - powiat KRAKOWSKI

Komentarze

reklama